English

ČVUT v Praze – LOP Monoblok Dejvice (2015)

Fasáda monobloku Fakulty strojní a Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze dávno přesluhovala. Proto jsme museli zahájit její kompletní obnovu.

Areál ČVUT v pražských Dejvicích se nachází v přímém sousedství městské památkové zóny a denně jej navštěvují stovky studentů. To klade vysoké nároky na celkový vzhled i funkčnost budov, pro který je klíčové především precizní provedení fasády.

Ta však v případě monobloku Fakulty strojní a Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze jak po technické, tak po estetické stránce dávno přesluhovala. Proto jsme museli zahájit kompletní obnovu obvodového pláště budovy.

Špatný stav obvodového pláště zapříčinil nedostatečnou tepelnou izolaci budov i zatékání dešťové vody. Okna již taktéž dosluhovala. Cílem rekonstrukce tedy bylo vrátit monobloku, ve kterém sídlí dvě fakulty nejstarší civilní technické univerzity ve střední Evropě, jak plnou funkčnost, tak důstojný vzhled.

Po technické stránce to znamenalo rekonstrukci pláště budov takovým způsobem, aby splňoval dnes již samozřejmé standardy (to znamená např.: kvalitní tepelnou izolaci z minerální pěny, vysokou odolnost vůči hluku, stabilitu, požární bezpečnost nebo nízkou energetickou náročnost). Pamatovali jsme ale i na celkový vnější dojem: barevné provedení povrchu (stejně jako použité materiály) odpovídá prvotnímu návrhu budovy – poměr barev použitých ve skleněné exteriérové mozaice byl stejný jako na původní fasádě.


Plánujete stavět? Ozvěte se nám. Jsme odborníci na opravy památek i stavbu nových průmyslových hal.

Zpět na reference ↑