English

IKEM – rekonstrukce operačních sálů, zázemí a laboratoří (2016)

Projekt rekonstrukce operačních sálů pražského IKEMu pro nás byl velkou výzvou. Stavební práce musely být provedeny precizně, avšak rychle, aby se běžný provoz mohl obnovit v co nejkratší době. Harmonogram jsme tedy měli naplánovaný do nejmenších detailů a pracovalo se především v období letních dovolených, kdy je IKEM méně vytížen. Hotové prostory v celkové výši 55 milionů korun jsme zadavateli předali už za 100 dní.

Součástí projektu nebyla pouze rekonstrukce jednoho stávajícího, ale i výstavba úplně nového operačního sálu, který byl, vzhledem k nárůstu počtu transplantací, víc než potřeba. Aby mohly sloužit svému poslání, byly operační sály vybaveny moderními přístroji (například mobilním rentgenem a aspirátorem) a také lépe polohovatelnými stoly, jejichž výměnná deska pacientům zajistí větší komfort při překladu na lůžko.

Našim dalším úkolem bylo vybudování laboratoří zaměřených na léčbu komplikací způsobených diabetem. Přestavěli jsme i přípravny, místnosti určené k odpočinku a zázemí pro personál. V rámci rekonstrukce došlo i na vylepšení vzduchotechniky a elektroinstalace. Vše se podařilo dokončit tak, aby se stavební práce omezily provoz a pacientů čekajících na zákrok v co nejmenší možné míře.

Jsme hrdí na to, že jsme dostali příležitost podílet se na rekonstrukci jednoho z nejmodernějších klinických a vědeckovýzkumných pracovišť v České republice.

Zpět na reference ↑