English

Zateplení kolejí Českého vysokého učení technického na Strahově (2015)

Dva bloky strahovských kolejí jsou připraveny na topnou sezonu i parné léto. Bydlení určené studentům ČVUT má novou zateplenou fasádu a proběhla také výměna oken. Při rekonstrukci jsme, dle požadavků Národního památkového ústavu, zachovali industriální vzhled obou budov.

U třípodlažní budovy Bloku 1 a o tři podlaží vyššího Bloku 2, stejně jako u dalších 6 bloků, jsme zateplili fasádu pomocí izolace z expandovaného polystyrenu a požárních pásů z minerální vaty, které jsou odolné vůči vlhkosti a teplotním změnám. Pro sokly byly použity desky z extrudovaného polystyrenu, mezi jehož vlastnosti patří větší pevnost, mechanická odolnost a menší pravděpodobnost nasáknutí vlhkosti.

V případě plochých střech obou budov došlo k položení separačního sklovláknitého vliesu na atiky a o tepelnou izolaci se postará několik vrstev desek ze stabilizovaného pěnového polystyrenu. Voděodolnost střešní krytiny jsme v obou případech zajistili hydroizolační folií.

Rekonstrukce zahrnovala také výměnu oken a bleskosvodů. Nakonec jsme všech 8 budov vymalovali. V interiéru si zadavatel zvolil bílou klasiku, u fasád bylo nutné dbát na zachování původního vzhledu budov.

Koleje jsou jako nové a studenti si z nich jistě odnesou pěkné vzpomínky na svá vysokoškolská léta.

Zpět na reference ↑