English

BIM pro bezpečné staveniště

BIM software dokáže víc, než jen navrhnou projekt a spravovat jeho rozpočet. Jeho použíti pro zajištění bezpečnosti může odhalit potenciální nebezpečí, což vede k jejich rychlejšímu a dřívějšímu odstranění.

BIM pro bezpečné staveniště

BIM software dokáže víc, než jen navrhnou projekt a spravovat jeho rozpočet. Jeho použíti pro zajištění bezpečnosti může odhalit potenciální nebezpečí, což vede k jejich rychlejšímu a dřívějšímu odstranění.

Jasná vizualizace

V některých situacích je velmi obtížné přesně a jasně vizualizovat co se na staveništi právě děje. BIM model poskytuje snadnou 3D vizualizaci, která umožňuje celému vašemu týmu, aby se seznámil s podmínkami panujícími v terénu ještě před tím, než se do něj vydá. Tým je tedy schopen identifikovat potenciální nebezpečí a tak ho i odstraňovat nebo minimalizovat.

Místo toho aby se pracovníci spoléhali na dokumentaci, mohou pro prozkoumání prostředí využít virtuální cestu.

Přesnější plánování

Stavební práce představují neustále se rozvíjející projekt s řadou kroků, které musí mít pečlivou choreografii, aby nedocházelo k problémům v plánování, což by mohlo ohrozit bezpečnost pracovníků na staveništi. S BIM je možné plánovat projekt pomocí 4D plánování. Díky tomu se snižuje možnost lidské chyby v plánování a poskytuje všem zúčastněným jasnou představu o tom, jaká část prací je hotova nebo a v jaké fázi se projekt nachází.

Komplexní příprava

Je možné odstranit všechna rizika ze staveniště a to hlavně díky přípravě. Taková příprava je hlavní součástí BIM zajišťující bezpečné staveniště. BIM umožňuje zaměřit se na konkrétní úkoly za účelem posouzení rizika a rozhodnout, které nástroje budou pro jeho odstranění potřeba.

Automatizované systémy, jenž jsou v BIM zahrnuty budou podporovat bezpečnost na staveništi také tím, že vám navrhne optimální umístění pro zábradlí, bariéry a další bezpečností struktury.

BlogPublikováno 3.10.2016

Fotogalerie

BIM pro bezpečné staveništěBIM pro bezpečné staveništěBIM pro bezpečné staveniště

Sdílejte článek

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceRekonstrukce sídla společnosti VW WACHAL a.s. v Kroměříži, ul. Tylova

Rekonstrukce sídla společnosti VW WACHAL a.s. v Kroměříži, ul. Tylova

U příležitosti 25. výročí jsme našemu sídlu v Kroměříži nadělili kromě několika nových kanceláří i nová okna, fasádu a klimatizaci celého domu.