English

Na čem zrovna pracujeme?

Léta zkušeností nám pomohla získat jedinečné know-how a vybudovat renomé spolehlivé a precizní stavební firmy. To se odráží jak ve spokojenosti klientů s našimi stavbami i rekonstrukcemi, tak na neustálém přísunu nových zakázek. Jsme v jednom kole, ale rádi si najdeme čas, abychom vám představili některé z našich aktuálních projektů.

Na čem zrovna pracujeme?

Léta zkušeností nám pomohla získat jedinečné know-how a vybudovat renomé spolehlivé a precizní stavební firmy. To se odráží jak ve spokojenosti klientů s našimi stavbami i rekonstrukcemi, tak na neustálém přísunu nových zakázek. Jsme v jednom kole, ale rádi si najdeme čas, abychom vám představili některé z našich aktuálních projektů.

 

Knihovna v Šumperku

Podle statistik Češi rádi čtou. Věděli jste například, že Česká republika má čtyřikrát více knihoven na počet obyvatel, než je evropský průměr? Knihovny ovšem neslouží jen k uskladnění knih a šíření vzdělanosti, ale také jako místo pro setkávání a pořádání kulturních událostí. Potřebují proto kromě schopných knihovníků také náležité prostory. A s tím dokážeme pomoct.

 

V Šumperku přestavujeme školu na moderní knihovnu, která bude fungovat i jako prostor pro setkávání a pořádání kulturních akcí.

 

24. října jsme zahájili přestavbu šumperské Masarykovy školy na knihovnu. Budova školy už nějaký čas nesloužila vzdělávání, její třídy i chodby zely prázdnotou a hledalo se pro ni nové, smysluplné využití.

Vzhledem k rozměrům celého objektu bylo rozhodnuto o přestavbě školy na moderní knihovnu se vším, co k takovému projektu patří, včetně prostor pro pořádání veřejných kulturních a společenských akcí.

 

Budova bývalé školy v Šumperku.

 

Část budovy ale dostojí svému původnímu účelu, byť do školních lavic tentokrát místo školáků zasednou studenti Fakulty strojní Vysoké školy báňské v Ostravě. Konkrétně se budou učit v části třetího patra a v jednopodlažní přístavbě v západní části objektu.

ZŠ Ďáblice

Sociální a komunitní funkci by měly plnit i školy, ne vždy to ale jejich architektonické provedení umožňuje. To je i případ základní školy v pražských Ďáblicích, ve které jsou žáci prvního a druhého stupně rozdělení do dvou oddělených budov. Žáci druhého stupně se učí v prostorné budově z konce 19. století, první stupeň pak v neútulné moderní budově z konce 20. století. Moderní přístavba navíc koncepčně nenavazuje na původní objekt školy a výsledkem je značně disharmonický celek.

Rekonstrukce ďáblické školy je v plném proudu.

 

Dostali jsme za úkol při přestavbě důsledně propojit všechny části školy tak, aby výsledný prostor splňoval požadavky současné výuky a pojetí vzdělávání ve 21. století. Toho docílíme propojením jednotlivých křídel školy, novou dostavbou i novými průrazy mezi stávajícími objekty. Dostavba bude omítnuta broušenou hladkou omítkou, která decentně doplní štukovou probarvenou stěrku na fasádě staré budovy školy.

Kromě zlepšení školního prostředí je cílem projektu také navýšení kapacity školy (to znamená mimo jiné rozšíření počtu tříd ze stávajících 16 na 22 nebo větší počet sociálních zařízení).

Přemýšlíte, komu svěříte svůj projekt? Obraťte se na nás. Umíme rekonstrukce i novostavby – jako důkaz svědčí celá řada našich referencí.

 
BlogPublikováno 30.6.2017

Sdílejte článek

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceRekonstrukce Domu kultury v Kroměříži

Rekonstrukce Domu kultury v Kroměříži

Budova, která se nachází v památkově chráněném území, ale především v centru dění kroměřížského kulturního života, se dočkala další rekonstrukce. Kromě opravy střechy nad Společenským sálem, bylo součástí projektu také vybudování vzduchotechnického kanálu a…