English

Dron ve stavebnictví

Pojem dron máme spojený s létajícím RC modelem, který lze ovládat pomocí dálkového ovladače či chytrého telefonu. Běžně je dron vybaven kamerou, díky niž jsme schopni natáčet záběry v jakémkoliv terénu. Tento dron ovšem nemusí sloužit pouze jako kameraman zachytávající krásy přírody, ale také jako jeden z kolegů v oboru stavebnictví.

Dron ve stavebnictví

Dron může ve stavebnictví sloužit jako zeměměřič, inženýr, hlídač, či jako výškový inspektor. V tomto oboru najde nejlépe uplatnění dron s RTK modulem pro leteckou fotogrammetrii. Tento dron byl vyvinut speciálně pro stavebnictví, jehož předností je snímkování v nízkých výškách, což ocení stavař při mapování projektů, návrhu staveb, plánování i vyhodnocování. Tento typ dronu zajišťuje, že veškeré snímky pořídíte s centimetrovou přesností. Díky tomu můžeme zjistit veškeré praskliny, špatné spoje, odhalit i ty nejdrobnější vady a celkově zhodnotit stav daného objektu.

BlogPublikováno 22.8.2023

Fotogalerie

Dron ve stavebnictví

Sdílejte článek

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceKrajský soud v Hradci Králové – pobočka v Pardubicích

Krajský soud v Hradci Králové – pobočka v Pardubicích

Dokončili jsme rekonstrukci budovy krajského soudu v Hradci Králové pobočky v Pardubicích. Cílem rekonstrukce bylo navrátit budově původní výtvarně-architektonické kvality a materiálovou noblesu s využitím vnitřního dispozičního řešení, které co nejvíce vychází z…