English

O společnosti

VW WACHAL a.s.

Jsme česká rodinná společnost a zaměřujeme se na všechny druhy pozemních staveb. Stabilní tým našich odborníků se vždy postará o bezchybné a bezproblémové provedení stavby, která zároveň respektuje všechna kritéria a požadavky zadavatele.

Neustále na sobě pracujeme a sledujeme současné trendy. A učíme se z nich: stavíme například inovativní energeticky úsporné či ekologické stavby. Při své práci vycházíme z osobních zkušeností zakladatele Ing. Viliama Wachala.

Náš stavební repertoár je opravdu rozmanitý. Přesvědčit se můžete v přehledu našich referencí, srozumitelně uspořádaném dle typu realizace.

V průběhu roku 2020 členové vedení Ing. Ondřej Wachal, Ing. Tomáš Pinďák a Dušan Gelien koupili minoritní podíl společnosti a zároveň se stali členy představenstva. Došlo tak k prohloubení vzájemné spolupráce do dalších let.

Dbáme na detaily, tvoříme dokonalý celek

O kvalitě našich staveb svědčí nejenom preciznost každé realizace, ale také získaná ocenění od nezávislých hodnotitelů. Ať už se jedná například o zdařilé provedení netradičně architektonicky řešeného koncertního sálu Pražské konzervatoře nebo třeba realizaci svitavského Multifunkčního kulturního centra Fabrika.

Uznání se nám dostalo také od Tomáše Bati juniora: poté, co navštívil nové Univerzitní centrum budované pro Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně, požádal o osobní schůzku s majitelem společnosti, která stavbu uskutečnila. Na setkání s Ing. Viliamem Wachalem pak ocenil především kvalitu provedených prací a také fakt, že stavbu provedla ryze česká rodinná firma.

Veškeré činnosti provádíme na základě oficiálních certifikátů udělených příslušnými úřady a autoritami.

32 let na trhu
1,04 mld.. Kč, obrat za rok 2022
115 zaměstnanců

Víme, na čem stavíme

Plně se soustředíme na požadavky našich zákazníků. V oblasti pozemního stavitelství vám toho nabízíme opravdu mnoho. Disponujeme stavebním dvorem, sklady kvalitních materiálů a moderní technikou. A to jsou jen základy, na nichž dále budujeme. Největší přidanou hodnotou zůstává náš stálý tým odborníků, kteří navrhnou vždy nejlepší řešení pro každé stavební zadání.

Jsme hrdí, že můžeme reprezentovat poctivé české stavební řemeslo také v zahraničí. Na naše budovy proto narazíte například ve Spojených státech amerických, Tunisku, Finsku, Rumunsku či Itálii.

O svoje know-how, zkušenosti a zajímavosti v oboru stavebnictví se s vámi rádi dělíme v našem bohatě zásobeném blogu. Nahlédněte do našeho světa a nechte se inspirovat!

Máme také velkou radost, když můžeme podpořit různé projekty, které nám svým zaměřením dávají smysl. Připadá nám správné i logické přispět k rozvoji zájmových či sportovních klubů, které ctí stejné hodnoty jako my a hledají prostředky pro svůj provoz.

Vyberte si z naší pestré stavební nabídky

Máme bohaté zkušenosti s mnoha různými druhy staveb. Prohlédněte si naše vydařené realizace, které zahrnují mimo jiné stavby těchto typů:

 • novostavby
 • rekonstrukce a dostavby
 • průmyslové stavby
 • administrativní budovy
 • školní budovy
 • budovy pro bydlení
 • stavby pro zdravotní a sociální péči
 • historické budovy
 • stavby pro sportovní účely
 • ekologické stavby
 • stavby v zahraničí

Jak vznikla společnost VW WACHAL a.s.?

Psal se rok 1991, když se Ing. Viliam Wachal rozhodl začít podnikat ve stavebnictví na vlastní účet. Hlava plná nápadů a šikovné ruce mu brzo přinesly úspěch. A z původních tří spolupracujících zedníků vyrostla společnost o desítkách stálých zaměstnanců a se stále rostoucím počtem spokojených klientů.

Plná koncentrace na potřeby zákazníků a důraz na kvalitu realizací nám nese sladké plody v podobě úspěchů od samého počátku až do současnosti. Zkrátka, když se staví poctivě, jednotlivé cihly dají postupně dohromady opravdu pevnou stavbu. V roce 1999 zakladatel společnost proměnil do její dnešní podoby na akciovou společnost VW WACHAL a.s.

Moc rádi navrhneme a zrealizujeme i stavbu podle vašich představ a požadavků.

Ozvěte se a domluvte si konzultaci s našimi profesionály. Těšíme se na vaši zprávu!

Vize, hodnoty, silné stránky

Naše vize

Chceme být stavební firmou, která dodává svým klientům stavby ve vysoké kvalitě, v řádných termínech a s nejlepší možnou hodnotou za vynaložené prostředky. Chceme být firmou, která dokáže spolehlivě vybudovat místa pro spokojený život, realizovat architektonicky unikátní stavby, které budou obdivovat ještě mnohé následující generace nebo vdechnout nový život stavebním dílům, které už něco pamatují. Chceme být firmou, která svým zaměstnancům umožní se rozvíjet a budovat vlastní úspěšné kariéry.

Na čem si zakládáme

Bezpečnost a zdraví

Klademe důraz na bezpečné prostředí a ochranu zdraví při práci, ať už motivováním zaměstnanců k dodržování příslušných předpisů, tak zajišťováním všech bezpečnostních pomůcek a vybavení. Život máme jen jeden a bezpečnost a zdraví zaměstnanců je naprostou prioritou.

Kvalita

Odvedená práce a její kvalita je pro nás naprosto klíčová – ručíme za ni jak u nás samotných, tak u našich subdodavatelů a snažíme se držet ten nejvyšší standard. Zároveň je pro nás zásadní i dodržování řádných termínů staveb.

Lidé

Zaměstnanci jsou to nejcennější, co máme. Chceme být jednou z předních voleb pro uchazeče o zaměstnání v našem oboru. Lidem nabízíme rozvoj jejich kariéry a dobrý pocit z času stráveného v práci, ale zároveň respektujeme potřebu všech si ve volném čase patřičně odpočinout.

Vztahy

Budujeme dlouhodobá partnerství s našimi dodavateli, subdodavateli, investory i partnery pro různorodá sdružení. Jsme partnerem, na kterého je spoleh a vždy jedná otevřeně a férově.

Inovace

Inovace jsou hnacím motorem ekonomiky. Věříme v investice do moderních technologií, materiálů a postupů, které posouvají realizaci staveb na vyšší úroveň. Díky nim můžeme stavby realizovat rychleji, kvalitněji a efektivněji.

Silné stránky

Rodinná firma

Jsme rodinná firma, v níž aktuálně působí dvě generace. Je to jeden z důvodů, proč nesledujeme jen krátkodobé cíle, ale klademe důraz také na ty dlouhodobé. Jméno zakladatele stojí v názvu jako záruka kvality a spolehlivosti.

Ryze česká firma

Držíme si jednoduchou majetkovou i organizační strukturu. Díky tomu jsme schopni rychle rozhodovat a efektivně řídit změny ve fungování firmy.

Historie

Jsme na trhu od roku 1991. Během uplynulých let jsme načerpali nepřeberné zkušenosti a naši stabilitu prověřila řada těžkých zkoušek. To vše nyní využíváme ve vztahu k našim klientům, partnerům i zaměstnancům.

Příležitost k osobnímu růstu

Neustále se rozvíjíme, a proto jsme ochotni dát možnost a prostor k osobnímu růstu i mladším lidem. Nadaní lidé u nás dostanou takovou příležitost, které by se v řadě jiných firem nedočkali.

Přehled získaných certifikací

Jsme držitelem potřebných certifikátů a osvědčení, která nás oficiálně opravňují k provádění širokého spektra stavebních činností. Prohlédnout si je můžete níže.

Podívejte se také na ty nejzajímavější výsledky naší stavební činnosti a pokud máte nějaký dotaz nebo potřebujete s čímkoli poradit, ozvěte se.


Přehled získaných ocenění

Tvrdá práce přináší kvalitní výsledky. Kvalitní výsledky pak vytvářejí spokojené zákazníky. I proto je spokojený zákazník ta nejlepší reklama, jakou si můžeme přát. Samozřejmě jsme rádi i tehdy, když naši práci ocení také odborní experti, svazy a odborná sdružení. Za více než dvacet let na trhu jsme byli již mnohokrát oceněni pro kvalitu našich staveb.

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceNemocnice Teplice – výstavba operačních sálů, ARO a JIP

Nemocnice Teplice – výstavba operačních sálů, ARO a JIP

Hned na dvou rozsáhlých projektech jsme se podíleli v Nemocnici Teplice. V první fázi jsme v areálu nemocnice postavili nový pavilon, ve kterém se nyní nachází operační sály, centrální sterilizace a pooperační pokoj. Ve druhé fázi jsme pak na novou budovu umístili…