English

Archeopark Mikulčice – část předhradí

Budova návštěvnického centra je součástí areálu Archeoparku Národní kulturní památky Mikulčice. Pro areál je stěžejní přírodní kontext okolní krajiny, ostatních budov i celkové zaměření objektu. Cílem bylo vytvořit moderní stavbu určenou pro veřejnost, která zároveň poslouží jako administrativní zázemí Slovanského hradiště Mikulčice. Architektonické řešení se tak snažilo pracovat s těmito principy.

Archeopark Mikulčice – část předhradí

Stávající budova návštěvnického centra byla zbourána. Na jejím rozšířeném půdoryse jsme postavili novou budovu a vystavěli také druhé patro návštěvnického centra. Dalším krokem byla nová fasáda a zateplení, úprava okolí budovy včetně nového mobiliáře a informačních tabulí. V neposlední řadě jsme budovali nové kanalizační jímky, přípojky splaškové kanalizace, vodovodní přípojky, požárního hydrantu a dešťové kanalizace.

Základním materiálem pro opláštění stavby byl rezavý plech evokující starobylost a historii. Ten jsme doplnili o velké skleněné plochy, díky kterým mají návštěvníci centra neustále kontakt s okolím. Samotná budova navíc kopíruje reliéf okolní krajiny, což umocňuje příjemný dojem z celého areálu a okolní přírody. Proto se přímo nabízelo rozšíření o rozhlednu s pevným ocelovým schodištěm, která umožňuje shlédnout celý areál Archeoparku z úctyhodné výšky třiceti metrů.

Nové dispoziční řešení návštěvnického centra vychází z požadavků na muzejní a výstavní prostory. Poskytuje praktické i architektonicky zajímavé zázemí pro trávení volného času nebo badatelskou práci. Vzniklý objekt rozšířeného centra pro návštěvníky má nepravidelný tvar zahrnující dva střetávající se obdélníky. V přízemí se nachází kromě výstavních prostor také přednáškový sál s kvalitní audiovizuální a osvětlovací technikou. V centrální části je umístěné Experimentárium, prostor pro doplňkové návštěvnické aktivity a také místo pro tvůrčí dílny. Samozřejmostí je zázemí pro návštěvníky, toalety, pokladny a šatny.

V placené části se nachází stálá expozice, v patře je umístěná Malá galerie a vstup na rozhlednu. Galerie slouží pro krátkodobé výstavy umělců s tematickou vazbou na Mikulčice a blízké okolí. V horním podlaží se nachází administrativní zázemí, které je oddělené od návštěvnické části a vytváří tak poklidné pracovní prostředí.

Realizace dokončena v roce 2015
Video referenceRekonstrukce, dostavbyAdministrativní budovyStavby pro školstvíPamátkové budovy

Video

Fotogalerie

Archeopark Mikulčice – část předhradíArcheopark Mikulčice – část předhradíArcheopark Mikulčice – část předhradíArcheopark Mikulčice – část předhradíArcheopark Mikulčice – část předhradíArcheopark Mikulčice – část předhradíArcheopark Mikulčice – část předhradíArcheopark Mikulčice – část předhradíArcheopark Mikulčice – část předhradíArcheopark Mikulčice – část předhradíArcheopark Mikulčice – část předhradíArcheopark Mikulčice – část předhradíArcheopark Mikulčice – část předhradíArcheopark Mikulčice – část předhradíArcheopark Mikulčice – část předhradíArcheopark Mikulčice – část předhradíArcheopark Mikulčice – část předhradíArcheopark Mikulčice – část předhradí

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceRekonstrukce městského plaveckého bazénu Rakovník

Rekonstrukce městského plaveckého bazénu Rakovník

Zbrusu nového aquaparku se se začátkem roku 2020 dočkali obyvatele Rakovníku. Místní plavecký areál byl v dlouhodobě nevyhovujícím technickém stavu. V průběhu posledních dvou let proto prošel kompletní rekonstrukcí a dostavbou. Změnili jsme dispozice, dostavěli…