English

Centrální hasičská stanice Nový Jičín

Představujeme Centrální hasičskou stanici Nový Jičín, kterou jsme nedávno dokončili. Moderní stavba, která vyrostla nedaleko křižovatky ulic Propojovací a Hřbitovní, poskytne hasičům jak skvělé zázemí, tak i strategickou polohu pro snazší a rychlejší výjezdy do centra i okolních obcí.

Centrální hasičská stanice Nový Jičín

V novém areálu, jehož výstavba trvala necelé tři roky, bude sídlit jak výjezdová jednotka, tak i Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje a Územní odbor Nový Jičín. Celkově se sem přesune více než šedesát zaměstnanců. Prostor při ulici Propojovací byl zvolen zejména kvůli dobré dostupnosti do centra města i okolních obcí a blízkost budoucí dálnice D 48.

Formu novostavby ovlivnil primárně plánovaný provoz. Zvolen byl proto jednoduchý a nadčasový vzhled bez příkras. Podoba objektu byla inspirována hasičskými uniformami a celkovou důstojností tohoto povolání. Má tedy budit respekt, ale zároveň působit elegantním dojmem.

Obdélníková stavba, která je situovaná vprostřed pozemku, je výškově rozdělena na několik částí. Provoz je rozdělen na kancelářské plochy, společné prostory a část určenou pro techniku. Směrem k západní části je pak dvoupodlažní objekt ještě výškově akcentován převýšeným prostorem pro tělocvičnu. Z konstrukčního hlediska se jedná o monolitický skelet se zdivem v administrativní části, prefabrikovaný ŽB skelet v garážích s výplňovým zdivem. Tělocvična ve 3. nadzemním podlaží je pak řešena jako dřevokonstrukce z CLT panelů

Praktické a nadčasové jsou i interiéry. Převažuje šedá v různých odstínech. Pro podlahy jsme volili přírodní linoleum. V zatížených prostorách pak stěrky či keramickou dlažbu.

V areálu jsme vybudovali také sportoviště s běžeckou dráhou a cvičnou věž.

Realizace dokončena v roce 2023
Významné stavbyVideo referenceNovostavbyAdministrativní budovy

Video

Fotogalerie

Centrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový JičínCentrální hasičská stanice Nový Jičín

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceLázeňský resort Strom života v Bělohradě pro Anenské slatinné lázně a.s.

Lázeňský resort Strom života v Bělohradě pro Anenské slatinné lázně a.s.

Projektovaná stavba nového lázeňského komplexu je umístěna na východním okraji města Lázně Bělohrad ve směru Brtev a rybník Pardoubek. Území bylo původně částečně zastavěné dvoupatrovým objektem penzionu Pardoubek. Zbývající část pozemku je převážně zatravněná se…