English

Centrum pro seniory "Zahrada" – novostavba pro město Bystřice pod Hostýnem

K dočasnému i trvalému bydlení jsme postavili domov pro seniory nazvaný Zahrada. Čtyřpatrová budova v Bystřici pod Hostýnem slouží nejenom k zajištění dostačujícího, příjemného bydlení pro starší generaci s různými druhy pohybového omezení, ale také jako kulturní středisko a jídelna pro seniory mimo budovu.

Centrum pro seniory "Zahrada" – novostavba pro město Bystřice pod Hostýnem

Novostavbu centra Zahrada jsme dodávali včetně projektové dokumentace, ve které jsme zohlednili potřeby samotné stavby i její propojení s okolím a doplňující úpravy místa. Areál se nachází v severovýchodní části Bystřice pod Hostýnem, kde tvoří přechod mezi zástavbou rodinných domků a panelových domů, proto byl zvolen typ nižší čtyřpodlažní budovy se sedlovou střechou. 

Seniorské centrum Zahrada se skládá z obytných buněk se 74 lůžky, ve kterých bydlí jednotliví senioři. Předpokládá se jejich snížená pohyblivost a orientace, proto jsme interiér ve všech ohledech přizpůsobili bezbariérovému pohybu a umístili dva výtahy. Veškeré zařízení buněk – věšáky, stoly, kuchyňská linka a další – je ve výšce dosažitelné z vozíku, včetně ovládání všech kuchyňských spotřebičů i digestoře. Zbudovali jsme také zázemí pro 60 pracovníků centra.

Areál jsme doplnili o odpočinkovou zónu vysázenou keři a stromky, s osazenými lavičkami a dalším zahradním vybavením. Senioři mohou využívat kapli a k aktivitám i relaxování také krytou dřevěnou pergolu. Celou stavbu a okolí jsme zkrátka vybavili tak, aby starší generace svůj důchod prožila důstojně, v klidu a bez starostí ve vyhovujícím bydlení.

 

Realizace dokončena v roce 2012
NovostavbyBudovy pro bydleníStavby pro zdravotnictví a sociální péči

Fotogalerie

Centrum pro seniory "Zahrada" – novostavba pro město Bystřice pod HostýnemCentrum pro seniory "Zahrada" – novostavba pro město Bystřice pod HostýnemCentrum pro seniory "Zahrada" – novostavba pro město Bystřice pod HostýnemCentrum pro seniory "Zahrada" – novostavba pro město Bystřice pod HostýnemCentrum pro seniory "Zahrada" – novostavba pro město Bystřice pod HostýnemCentrum pro seniory "Zahrada" – novostavba pro město Bystřice pod HostýnemCentrum pro seniory "Zahrada" – novostavba pro město Bystřice pod HostýnemCentrum pro seniory "Zahrada" – novostavba pro město Bystřice pod HostýnemCentrum pro seniory "Zahrada" – novostavba pro město Bystřice pod HostýnemCentrum pro seniory "Zahrada" – novostavba pro město Bystřice pod HostýnemCentrum pro seniory "Zahrada" – novostavba pro město Bystřice pod HostýnemCentrum pro seniory "Zahrada" – novostavba pro město Bystřice pod HostýnemCentrum pro seniory "Zahrada" – novostavba pro město Bystřice pod HostýnemCentrum pro seniory "Zahrada" – novostavba pro město Bystřice pod HostýnemCentrum pro seniory "Zahrada" – novostavba pro město Bystřice pod HostýnemCentrum pro seniory "Zahrada" – novostavba pro město Bystřice pod HostýnemCentrum pro seniory "Zahrada" – novostavba pro město Bystřice pod HostýnemCentrum pro seniory "Zahrada" – novostavba pro město Bystřice pod HostýnemCentrum pro seniory "Zahrada" – novostavba pro město Bystřice pod HostýnemCentrum pro seniory "Zahrada" – novostavba pro město Bystřice pod HostýnemCentrum pro seniory "Zahrada" – novostavba pro město Bystřice pod HostýnemCentrum pro seniory "Zahrada" – novostavba pro město Bystřice pod Hostýnem

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceDokončovací stavební práce na objektu Velkého dělostřeleckého skladu Korunní pevnůstky v Olomouci

Dokončovací stavební práce na objektu Velkého dělostřeleckého skladu Korunní pevnůstky v Olomouci

Pevnost poznání je jedinečná architektonická stavba, která kombinuje původní podobu dělostřeleckého skladu starého více než 150 let s použitím soudobých materiálů a moderních forem zpracování. Celý objekt slouží k popularizaci vědy a vzdělávání v oblasti přírodních…