English

ČVUT Praha – Rekonstrukce poslucháren B280 a B286

Modernějších poslucháren si po návratu do lavic užijí studenti Fakulty stavební Českého vysokého učení technického v Praze. Po dřívějších opravách obvodového pláště budovy A či rekonstrukci poslucháren v budově C přišly na řadu i původní posluchárny v budově B. Kromě výměny střešního a proskleného pláště jsme modernizovali i vnitřky, vylepšili audiovizuální techniku, akustické vlastnosti místností a vyměnili elektroinstalace.

ČVUT Praha – Rekonstrukce poslucháren B280 a B286

Fakultu stavební ČVUT v Thákurově ulici v Praze tvoří komplex čtyř vzájemně propojených budov. Dominantou je čtrnáctipodlažní výšková budova A, na kterou navazují devítipodlažní budova B, dvoupodlažní budova C a dvoupodlažní laboratorní objekt D. Zatímco ostatní budovy už v minulosti prošly rekonstrukcí a modernizací materiálů, dvě jednopodlažní posluchárny přistavěné k jižní fasádě objektu B na úpravy zatím čekaly.

V rámci jejich rekonstrukce jsme nezasahovali výrazně do stávajících nosných konstrukcí. Hlavní změny se týkaly úpravy stropní konstrukce nad posluchárnami, kde jsme odebrali část skladby a nahradili ji lehčí konstrukcí. Také jsme modernizovali podlahové konstrukce a vyměnili boční obslužné schodiště a rampu pro kantýnu v prvním nadzemním podlaží. Rekonstruován byl i obvodový prosklený plášť budov poslucháren. Nový obvodový plášť má vnitřní i vnější žaluzie, které zajišťují lepší tepelnou pohodu a umožňují dostatečné zatemnění v případě promítání. Štítová stěna poslucháren je v exteriéru zdobena mozaikou, kterou jsme zachovali.

Uprostřed poslucháren jsme nově nabetonovali stupně schodiště. Původní dřevěné obklady stěn a parapetů jsme nahradili akustickými obklady. Pro studenty jsme namontovali nové sedačky s integrovanou silnoproudou instalací pro nabíjení notebooků. Vepředu místností, které souží pro výuku a případně jako konferenční sály, byl instalován systém pevných a posuvných tabulí.

Spolu s rekonstrukcí poslucháren B280 a B286 jsme modernizovali také toalety, které se nachází mezi vstupy do poslucháren.

Realizace dokončena v roce 2021
Významné stavbyRekonstrukce, dostavbyStavby pro školství

Fotogalerie

ČVUT Praha – Rekonstrukce poslucháren B280 a B286ČVUT Praha – Rekonstrukce poslucháren B280 a B286ČVUT Praha – Rekonstrukce poslucháren B280 a B286ČVUT Praha – Rekonstrukce poslucháren B280 a B286ČVUT Praha – Rekonstrukce poslucháren B280 a B286ČVUT Praha – Rekonstrukce poslucháren B280 a B286ČVUT Praha – Rekonstrukce poslucháren B280 a B286ČVUT Praha – Rekonstrukce poslucháren B280 a B286ČVUT Praha – Rekonstrukce poslucháren B280 a B286ČVUT Praha – Rekonstrukce poslucháren B280 a B286ČVUT Praha – Rekonstrukce poslucháren B280 a B286ČVUT Praha – Rekonstrukce poslucháren B280 a B286ČVUT Praha – Rekonstrukce poslucháren B280 a B286ČVUT Praha – Rekonstrukce poslucháren B280 a B286ČVUT Praha – Rekonstrukce poslucháren B280 a B286ČVUT Praha – Rekonstrukce poslucháren B280 a B286ČVUT Praha – Rekonstrukce poslucháren B280 a B286ČVUT Praha – Rekonstrukce poslucháren B280 a B286ČVUT Praha – Rekonstrukce poslucháren B280 a B286

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceDepozitář pro Východočeské muzeum v Pardubicích

Depozitář pro Východočeské muzeum v Pardubicích

Nový depozitář pro své sbírky s naší pomocí získalo Východočeské muzeum v Pardubicích. V areálu, kde už nyní několik depozitářů stojí, jsme zbourali budovu bývalé jídelny a na jejím místě postavili zcela novou budovu splňující požadavky moderního depozitáře.…