English

Dostavba a stavební úpravy a přístavba budovy č. 52 – Univerzita Palackého v Olomouci

Nedávno jsme se podíleli na rekonstrukci a dostavbě provozně-administrativního objektu číslo 52 Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Dvoupodlažní budova už nevyhovovala jak z hlediska technického a provozního, tak estetického. Díky stavebním úpravám se dočkala modernizace a lépe zapadá do koncepce celého uzavřeného univerzitního areálu.

Dostavba a stavební úpravy a přístavba budovy č. 52 – Univerzita Palackého v Olomouci

Budova č. 52 slouží oddělení technické podpory a správy budov. Jelikož ale nebyla dlouhodobě ve vyhovujícím stavu, dočkala se rekonstrukce i dostavby. Ve dvoupodlažní, částečně podsklepené, budově obdélníkového půdorysu, která se nachází přibližně uprostřed areálu Fakulty přírodovědecké Univerzity Palackého v Olomouci, jsme úpravami podtrhli novou funkční náplň objektu.

Na severní straně v místě vstupu a na východní straně v místě nároží jsme přidali dvoupodlažní přístavbu. Tím jsme potlačili symetrii se středovým rizalitem stávajícího objektu. Vytvořili jsme také plynulý přechod mezi různými uličními čárami sousedících budov.

V rámci rekonstrukce jsme odstranili skleníky, které byly umístěné podél jižní strany objektu. Na místo toho jsme zhruba třetinu plochy využili k jednopodlažní přístavbě. Zbytek byl ponechán pro vytvoření odpočinkových zón plynule navazujících na blízký park.

S ohledem na celý areál, do kterého je budova zasazena, jsme použili i rostliny a další přírodní prvky. Část severní fasády bez oken jsme například doplnili o popínavé rostliny. Přidali jsme i zelenou střechu nad provozní přízemní částí na jižní straně. Povrchová úprava střechy nad dvoupodlažní částí je řešena kačírkem.

Na severní straně směrem k pěší zóně jsme zvýraznili vstup, který mírně předstupuje fasádu. Vzniklo tak kryté závětří, kam jsme přidali stojany na kola. Zvýraznění vstupu jsme podpořili i zvolenými materiály. Část vstupu jsme obložili hnědými cementovláknitými fasádními deskami. Tyto desky, ovšem v antracitové barvě, jsme použili také u propojujících meziokenních pilířků a u závětří přízemní provozní části. Okna jsme zvýraznili hliníkovými rámy v antracitové barvě.

Ve zrekonstruované budově jsou nyní kromě kanceláří například i dílny oddělení správy budov a zázemí pro zaměstnance areálu.

Realizace dokončena v roce 2019
Rekonstrukce, dostavbyStavby pro školství

Fotogalerie

Dostavba a stavební úpravy a přístavba budovy č. 52 – Univerzita Palackého v OlomouciDostavba a stavební úpravy a přístavba budovy č. 52 – Univerzita Palackého v OlomouciDostavba a stavební úpravy a přístavba budovy č. 52 – Univerzita Palackého v OlomouciDostavba a stavební úpravy a přístavba budovy č. 52 – Univerzita Palackého v OlomouciDostavba a stavební úpravy a přístavba budovy č. 52 – Univerzita Palackého v OlomouciDostavba a stavební úpravy a přístavba budovy č. 52 – Univerzita Palackého v OlomouciDostavba a stavební úpravy a přístavba budovy č. 52 – Univerzita Palackého v OlomouciDostavba a stavební úpravy a přístavba budovy č. 52 – Univerzita Palackého v OlomouciDostavba a stavební úpravy a přístavba budovy č. 52 – Univerzita Palackého v OlomouciDostavba a stavební úpravy a přístavba budovy č. 52 – Univerzita Palackého v OlomouciDostavba a stavební úpravy a přístavba budovy č. 52 – Univerzita Palackého v OlomouciDostavba a stavební úpravy a přístavba budovy č. 52 – Univerzita Palackého v OlomouciDostavba a stavební úpravy a přístavba budovy č. 52 – Univerzita Palackého v Olomouci

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceOprava a změna užívání haly B100 Slavičín

Oprava a změna užívání haly B100 Slavičín

Hala B100 je součástí známého areálu hal Vlárské strojírny Slavičín. V minulosti sloužila především k výrobě kovových komponentů tkacích a montážních strojů. Nyní ovšem více než deset let ležela bez využití. Oprava této haly tedy znamenala malé znovuzrození zašlé…