English

Dostavba a stavební úpravy a přístavba budovy č. 52 – Univerzita Palackého v Olomouci

Nedávno jsme se podíleli na rekonstrukci a dostavbě provozně-administrativního objektu číslo 52 Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Dvoupodlažní budova už nevyhovovala jak z hlediska technického a provozního, tak estetického. Díky stavebním úpravám se dočkala modernizace a lépe zapadá do koncepce celého uzavřeného univerzitního areálu.

Dostavba a stavební úpravy a přístavba budovy č. 52 – Univerzita Palackého v Olomouci

Budova č. 52 slouží oddělení technické podpory a správy budov. Jelikož ale nebyla dlouhodobě ve vyhovujícím stavu, dočkala se rekonstrukce i dostavby. Ve dvoupodlažní, částečně podsklepené, budově obdélníkového půdorysu, která se nachází přibližně uprostřed areálu Fakulty přírodovědecké Univerzity Palackého v Olomouci, jsme úpravami podtrhli novou funkční náplň objektu.

Na severní straně v místě vstupu a na východní straně v místě nároží jsme přidali dvoupodlažní přístavbu. Tím jsme potlačili symetrii se středovým rizalitem stávajícího objektu. Vytvořili jsme také plynulý přechod mezi různými uličními čárami sousedících budov.

V rámci rekonstrukce jsme odstranili skleníky, které byly umístěné podél jižní strany objektu. Na místo toho jsme zhruba třetinu plochy využili k jednopodlažní přístavbě. Zbytek byl ponechán pro vytvoření odpočinkových zón plynule navazujících na blízký park.

S ohledem na celý areál, do kterého je budova zasazena, jsme použili i rostliny a další přírodní prvky. Část severní fasády bez oken jsme například doplnili o popínavé rostliny. Přidali jsme i zelenou střechu nad provozní přízemní částí na jižní straně. Povrchová úprava střechy nad dvoupodlažní částí je řešena kačírkem.

Na severní straně směrem k pěší zóně jsme zvýraznili vstup, který mírně předstupuje fasádu. Vzniklo tak kryté závětří, kam jsme přidali stojany na kola. Zvýraznění vstupu jsme podpořili i zvolenými materiály. Část vstupu jsme obložili hnědými cementovláknitými fasádními deskami. Tyto desky, ovšem v antracitové barvě, jsme použili také u propojujících meziokenních pilířků a u závětří přízemní provozní části. Okna jsme zvýraznili hliníkovými rámy v antracitové barvě.

Ve zrekonstruované budově jsou nyní kromě kanceláří například i dílny oddělení správy budov a zázemí pro zaměstnance areálu.

Realizace dokončena v roce 2019
Rekonstrukce, dostavbyStavby pro školství

Fotogalerie

Dostavba a stavební úpravy a přístavba budovy č. 52 – Univerzita Palackého v OlomouciDostavba a stavební úpravy a přístavba budovy č. 52 – Univerzita Palackého v OlomouciDostavba a stavební úpravy a přístavba budovy č. 52 – Univerzita Palackého v OlomouciDostavba a stavební úpravy a přístavba budovy č. 52 – Univerzita Palackého v OlomouciDostavba a stavební úpravy a přístavba budovy č. 52 – Univerzita Palackého v OlomouciDostavba a stavební úpravy a přístavba budovy č. 52 – Univerzita Palackého v OlomouciDostavba a stavební úpravy a přístavba budovy č. 52 – Univerzita Palackého v OlomouciDostavba a stavební úpravy a přístavba budovy č. 52 – Univerzita Palackého v OlomouciDostavba a stavební úpravy a přístavba budovy č. 52 – Univerzita Palackého v OlomouciDostavba a stavební úpravy a přístavba budovy č. 52 – Univerzita Palackého v OlomouciDostavba a stavební úpravy a přístavba budovy č. 52 – Univerzita Palackého v OlomouciDostavba a stavební úpravy a přístavba budovy č. 52 – Univerzita Palackého v OlomouciDostavba a stavební úpravy a přístavba budovy č. 52 – Univerzita Palackého v Olomouci

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referencePražská konzervatoř: vybudování koncertního sálu ve dvorním traktu

Pražská konzervatoř: vybudování koncertního sálu ve dvorním traktu

Mladí umělci a hudebníci potřebují svůj um nejenom trénovat, ale také náležitě předvádět. Proto jsme se při budování nového koncertního sálu ve dvorním traktu krásné budovy pražské konzervatoře zaměřili nejen na techniku provedení, ale také na vytvoření patřičné…