English

Humanizace a revitalizace centra města Orlová-Lutyně

V létě letošního roku jsme dokončili revitalizaci centra města Orlová. To se rozhodlo pro nové architektonicko-urbanistické řešení. Tak, aby sjednotilo a zmodernizovalo střed města. Kromě podzemního parkoviště přibyly i polyfunkční dům, nové náměstí, zpevněné plochy propojující náměstí se zbytkem města, sadové úpravy v městském parku pro relaxaci či nový městský mobiliář.

Humanizace a revitalizace centra města Orlová-Lutyně

Zkvalitnění životního prostředí a zkulturnění veřejných ploch. To byl hlavní cíl rozsáhlé rekonstrukce centra moravskoslezského města Orlová, která probíhala už od roku 2016. Nové řešení nyní definuje střed města jako správní a kulturní centrum.

Základem nového řešení bylo vybudování podzemního parkoviště s více než devadesáti parkovacími místy. Parkoviště je pak kromě náměstí propojeno i s polyfunkční budovou, která v centru města také vyrostla, a na nové objekty plynule navazuje relaxační zóna městského parku.

Nová čtyřpodlažní budova je kombinací monolitické, železobetonové konstrukce 1 NP a zděnými nosnými obvodovými stěnami v kombinaci s příčným nosným  systémem  vyzděným z dutých keramických cihel 2 – 4 NP. Fasáda pak koresponduje s povrchem náměstí a je z keramického obkladového pásku. Přízemí je obloženo cihelným páskem černé barvy a v soklové části je mramorový obklad včetně mramorových parapetních desek. Část domu bude využívána pro komerční účely, ve zbytku vznikly bytové jednotky.

Úprav se dočkalo i náměstí a přilehlé parky Prostor oživila nová kašna s plastikou orla, kvalitní městský mobiliář v podobě masivních žulových bloků či nové veřejné osvětlení.

Realizace dokončena v roce 2022
Video referenceNovostavbyAdministrativní budovyBudovy pro bydlení

Video

Fotogalerie

Humanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-Lutyně

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceZoologická zahrada hl. m. Prahy – Expozice australské fauny

Zoologická zahrada hl. m. Prahy – Expozice australské fauny

V ZOO Praha jsme vybudovali Darwinův kráter i domov pro tasmánské čerty a klokanyNovou expozici australské a tasmánské fauny otevřela na přelomu května a června ZOO Praha. Na pozemku mezi Rákosovým pavilonem, Ostrovem lemurů a Rezervací Bororo jsme vytvořili…