English

Humanizace a revitalizace centra města Orlová-Lutyně

V létě letošního roku jsme dokončili revitalizaci centra města Orlová. To se rozhodlo pro nové architektonicko-urbanistické řešení. Tak, aby sjednotilo a zmodernizovalo střed města. Kromě podzemního parkoviště přibyly i polyfunkční dům, nové náměstí, zpevněné plochy propojující náměstí se zbytkem města, sadové úpravy v městském parku pro relaxaci či nový městský mobiliář.

Humanizace a revitalizace centra města Orlová-Lutyně

Zkvalitnění životního prostředí a zkulturnění veřejných ploch. To byl hlavní cíl rozsáhlé rekonstrukce centra moravskoslezského města Orlová, která probíhala už od roku 2016. Nové řešení nyní definuje střed města jako správní a kulturní centrum.

Základem nového řešení bylo vybudování podzemního parkoviště s více než devadesáti parkovacími místy. Parkoviště je pak kromě náměstí propojeno i s polyfunkční budovou, která v centru města také vyrostla, a na nové objekty plynule navazuje relaxační zóna městského parku.

Nová čtyřpodlažní budova je kombinací monolitické, železobetonové konstrukce 1 NP a zděnými nosnými obvodovými stěnami v kombinaci s příčným nosným  systémem  vyzděným z dutých keramických cihel 2 – 4 NP. Fasáda pak koresponduje s povrchem náměstí a je z keramického obkladového pásku. Přízemí je obloženo cihelným páskem černé barvy a v soklové části je mramorový obklad včetně mramorových parapetních desek. Část domu bude využívána pro komerční účely, ve zbytku vznikly bytové jednotky.

Úprav se dočkalo i náměstí a přilehlé parky Prostor oživila nová kašna s plastikou orla, kvalitní městský mobiliář v podobě masivních žulových bloků či nové veřejné osvětlení.

Realizace dokončena v roce 2022
Video referenceNovostavbyAdministrativní budovyBudovy pro bydlení

Video

Fotogalerie

Humanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-LutyněHumanizace a revitalizace centra města Orlová-Lutyně

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceVýzkumná základna Archeologického ústavu Mikulčice

Výzkumná základna Archeologického ústavu Mikulčice

Nové archeologické středisko je jedinečné nejen svým zaměřením, ale také neobvyklou architekturou, která se snaží co nejvíce respektovat okolní krajinu. Zároveň zahrnuje všechny funkce potřebné pro archeologické pracoviště. Umožňuje setkávání, badatelskou činnost i…