English

MŠ V Zahrádkách

Naším cílem bylo vytvořit novou budovu mateřské školy a její okolí tak, aby vyhovovaly potřebám dětí, které školku budou užívat, ale také rodičům, učitelům a zaměstnancům. Nachází se na svažitém terénu s volným vstupem na prostranství z obou podlaží. Školka V Zahrádkách zcela odpovídá svému jménu: má například zelenou střechu, která dotváří dojem budovy vystupující přirozeně z krajiny. Novostavbu tvoří dvě podlaží s venkovní terasou na jižní straně objektu, která je zastíněná dřevěnými pergolami.

MŠ V Zahrádkách

Při přemýšlení o podobě mateřské školy bylo třeba brát v úvahu jak bezpečnostní prvky, tak i nároky dětí. Proto například terasa v patře, která navazuje na svažitý terén, může fungovat jako rozšíření herny. V krajní části zahradní terasy je umístěná dřevěná lavička lemující terasu. Na zahradě jsou pro děti sdílená pískoviště, herní prvky a multifunkční hřiště. Stávající hřiště v areálu nesplňovalo bezpečnostní ani účelové potřeby školy, proto je nové hřiště opatřené umělou trávou a poskytuje tak prostor pro nejrůznější herní prvky, jako jsou houpačky, kolotoče, dřevěné domečky nebo tabule ke kreslení. Navíc se v zahradní části nachází dráha pro skok do dálky, jízdní plocha pro tříkolky a dva dřevěné altánky.

Školka pojme čtyři oddělení pro 112 dětí. Funkční řešení objektu bylo proto třeba plánovat s ohledem na běžný provoz. Veškeré vnitřní malby jsou otěruvzdorné. Hned u vstupu se nachází tzv. špinavá šatna, která nabízí prostor pro uložení bot všech dětí, případně i rodičů. Počínaje schodišťovou halou už je provoz čistý. Venkovní terasa, která může sloužit jako herní plocha, je přístupná z interiéru a lavička vymezuje prostor pro pobyt v přezůvkách od venkovního prostoru zahrady.

V přízemí se nachází hlavní vstup s halou, kanceláří ředitelky, zasedací místností, technickou místností, šatnami, toaletami a dvěma schodišti. Každé oddělení má svou vlastní šatnu, kde mají děti své skříňky na oděvy. V budově se nachází také přípravny jídel, ale nepočítá se s vlastním vařením. V okolí školy se kromě příjemné vegetace nachází také parkovací stání pro rodiče, zaměstnance a návštěvníky.

A zajímavost závěrem: při výstavbě jsme museli přeložit místní horkovodní potrubí, které vedlo právě v pozici nové školky. Museli jsme proto vybudovat opěrné železobetonové stěny a výjezdovou rampu. Kromě toho jsme museli celý harmonogram stavby naplánovat přesně tak, abychom vše potřebné k přeložení potrubí stihli provést v době dvoudenní odstávky teplé vody pro celou ulici panelových domů.

Realizace dokončena v roce 2015
NovostavbyStavby pro školství

Fotogalerie

MŠ V ZahrádkáchMŠ V ZahrádkáchMŠ V ZahrádkáchMŠ V ZahrádkáchMŠ V ZahrádkáchMŠ V ZahrádkáchMŠ V ZahrádkáchMŠ V ZahrádkáchMŠ V ZahrádkáchMŠ V ZahrádkáchMŠ V ZahrádkáchMŠ V ZahrádkáchMŠ V ZahrádkáchMŠ V ZahrádkáchMŠ V ZahrádkáchMŠ V ZahrádkáchMŠ V ZahrádkáchMŠ V ZahrádkáchMŠ V ZahrádkáchMŠ V ZahrádkáchMŠ V ZahrádkáchMŠ V ZahrádkáchMŠ V ZahrádkáchMŠ V ZahrádkáchMŠ V ZahrádkáchMŠ V ZahrádkáchMŠ V Zahrádkách

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceVýzkumná základna Archeologického ústavu Mikulčice

Výzkumná základna Archeologického ústavu Mikulčice

Nové archeologické středisko je jedinečné nejen svým zaměřením, ale také neobvyklou architekturou, která se snaží co nejvíce respektovat okolní krajinu. Zároveň zahrnuje všechny funkce potřebné pro archeologické pracoviště. Umožňuje setkávání, badatelskou činnost i…