English

Neurologická klinika pro Fakultní nemocnici Hradec Králové

Architektonicky i technicky náročnou rekonstrukci si vyžádala budova neurologické kliniky v areálu Fakultní nemocnice Hradec Králové. Kromě přebudování čtyřpodlažní budovy s přístavbou jsme dostavěli také nová dvě podlaží nad prostorem přístavby a spojovací koridor s Gerontometabolickou klinikou. Rekonstrukce získala čestné uznání v soutěži Stavba roku Královéhradeckého kraje 2013.

Neurologická klinika pro Fakultní nemocnici Hradec Králové

Náročnost rekonstrukce spočívala také ve faktu, že probíhala za plného provozu nemocnice. Klinika se nachází v historicky nejstarší části areálu Fakultní nemocnice (FN) a patří do historického kampusu nemocnice umístěného okolo centrálního nádvoří. Její specifický tvar písmene T vznikl přístavbou v 70. letech 20. století. 

Aby mohla klinika plnit své poslání co nejlépe, nejrychleji a s ohledem na požadavky nejmodernějších lékařských technologií, vybudovali jsme ke stávajícímu schodišti a výtahu dvě nová schodiště a další dva výtahy sloužící osobám i nákladům. Zbudovali jsme nové vstupní a zásobovací prostory, technologický kolektor, nainstalovali jsme medicínské technologie.

Celkovou plochu k užívání jsme zvětšili díky použití nástavby z lehké ocelové montované konstrukce s lehkým obvodovým pláštěm. V suterénu jsme vybudovali část strojoven vzduchotechniky, vakuovou stanici a nové zázemí pro personál i provoz tak, aby nerušilo samotný chod kliniky. Také všechny páteřní areálové sítě procházející přes budovu jsme za provozu vyměnili. V nadzemních podlažích se nachází lůžkové prostory, prostory vyšetřoven, přípraven, prostor pro JIP a zákrokový sálek. 

Rekonstrukci včetně výstavby dvou nových podlaží nad přístavbou i okolních terénních úprav jsme provedli ve velmi krátkém termínu – za 13 měsíců. Tak, aby mohla nemocnice co nejdříve nabídnout špičkový komfort a zázemí kliniky svým pacientům. Na architektonickém pojetí stavby jsme spolupracovali s Ing. Arch. Janem Hochmanem. Stavba obdržela čestné uznání v soutěži Stavba roku Královéhradeckého kraje 2013 v kategorii „stavby občanské vybavenosti“.

 

Realizace dokončena v roce 2010
Významné stavbyRekonstrukce, dostavbyStavby pro zdravotnictví a sociální péči

Fotogalerie

Neurologická klinika pro Fakultní nemocnici Hradec KrálovéNeurologická klinika pro Fakultní nemocnici Hradec KrálovéNeurologická klinika pro Fakultní nemocnici Hradec KrálovéNeurologická klinika pro Fakultní nemocnici Hradec KrálovéNeurologická klinika pro Fakultní nemocnici Hradec KrálovéNeurologická klinika pro Fakultní nemocnici Hradec KrálovéNeurologická klinika pro Fakultní nemocnici Hradec KrálovéNeurologická klinika pro Fakultní nemocnici Hradec KrálovéNeurologická klinika pro Fakultní nemocnici Hradec KrálovéNeurologická klinika pro Fakultní nemocnici Hradec Králové

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceRekonstrukce laboratoří technologie potravin – Univerzita Tomáše Bati

Rekonstrukce laboratoří technologie potravin – Univerzita Tomáše Bati

Nedávno jsme dokončili rekonstrukci laboratoří pro Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně. Druhé podzemní podlaží budovy U2 jsme upravili tak, aby zde vznikly špičkové laboratoře a kvalitní zázemí pro studenty i zaměstnance Ústavu technologie potravin Fakulty technologické…