English

Obnova ZŠ Morkovice

Hlavním cílem této rekonstrukce bylo obnovit tepelně technické vlastnosti čtyř pavilonů Základní školy v obci Morkovice. Školu navštěvuje přibližně 400 žáků z Morkovic a okolních vesnic, pracuje tam 50 zaměstnanců. S ohledem na účel budovy se proto řešilo nejen zateplení, ale i praktické užívání stavby.

Obnova ZŠ Morkovice
Celý areál školy tvoří pět budov. Opravy jsme prováděli ve čtyřech z nich, protože hlavní budova prošla přestavbou již dříve. Obnova se týkala objektu s tělocvičnou, kde se nacházejí také první třídy a dílny, hospodářské budovy s jídelnou a komplex šaten. Významnou část rekonstrukce tvořila také úprava stavby, kde se nachází další učebny a kabinety. 
Během přestavby jsme částečně vyměnili okna včetně vnitřních i vnějších parapetů a hlavní vstupní stěnu do budovy školy. Došlo ke kompletnímu zateplení fasád i půdních prostor. Provedli jsme drobné stavební a klempířské úpravy jako nové oplechování střechy, střešních žlabů a svodů. Úprav doznalo rovněž několik schodišť včetně venkovního. 
Zejména hospodářská budova vykazovala značnou vlhkost, proto jsme části vlhké omítky otloukli a kompletně obnovili. Provedena byla nová štuková omítka na meziokenních vyzdívkách. Okna jsme opatřili bezpečnostním sklem a folií proti rozbití skla, což je praktické rozhodně nejen z důvodu možného vloupání, ale také jako prevence před rozbitím okna hbitými dětmi. Rekonstrukce celkově výrazně zlepšila tepelné vlastnosti budovy a zároveň zvýšila komfort užívání pro žáky, učitele i ostatní zaměstnance školy.
Realizace dokončena v roce 2011
Rekonstrukce, dostavbyStavby pro školství

Fotogalerie

Obnova ZŠ MorkoviceObnova ZŠ MorkoviceObnova ZŠ MorkoviceObnova ZŠ MorkoviceObnova ZŠ MorkoviceObnova ZŠ Morkovice

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceKrajský soud v Hradci Králové – pobočka v Pardubicích

Krajský soud v Hradci Králové – pobočka v Pardubicích

Dokončili jsme rekonstrukci budovy krajského soudu v Hradci Králové pobočky v Pardubicích. Cílem rekonstrukce bylo navrátit budově původní výtvarně-architektonické kvality a materiálovou noblesu s využitím vnitřního dispozičního řešení, které co nejvíce vychází z…