English

Opatření úspor energie Střední odborné školy Josefa Sousedíka Vsetín

V areálu Střední odborné školy jsme řešili energeticky úsporná opatření třech hal pro praktickou výuku. Stavba se týkala zejména výměny oken, elektroinstalací a zateplení fasády, střechy a podlah. Dané budovy tak dnes zcela splňují všechny tepelně technické normy a moderní nízkoenergetické standardy.

Opatření úspor energie Střední odborné školy Josefa Sousedíka Vsetín
Areál vsetínské školy navštěvují denně stovky studentů, kteří se prakticky připravují na práci autoopravářů a opravářů zemědělských strojů. Zateplením prošly tři samostatně stojící haly, ve kterých se nachází především autodílny a dílny zemědělských strojů, ale také šatny, kanceláře mistrů, hygienická zařízení a jídelna. Všechny opravované objekty byly v nevyhovujícím stavu a vyžadovaly značné bourací práce. V rámci zateplení došlo k vybourání všech okenních výplní, demontování střechy, stávajících podhledů a podlahové krytiny. Na fasádu jsme použili polystyrénové izolační desky, výztuhovou tkaninu ze sklotextilního materiálu a následně vnější omítku. 
Současné obvodové pláště řeší nejen tepelnou izolaci, ale jsou zároveň odolné vůči zvýšenému mechanickému namáhání a vlhkosti. Protože původní dřevěná okna nesplňovala požadavky na tepelně technické vlastnosti otvorových výplní, nahradila je nová plastová okna s ocelovou výztuhou. Místo stávající podlahy z dřevěné špalíkové dlažby ji nyní tvoří tepelná izolace s vrchní vrstvou průmyslové betonové podlahy. Výměna byla nutná zejména v prostorách autodílen, kde dochází k velkému zatížení. V místnostech, kde se původní podlahy skládaly z betonových mazanin, jsme měnili pouze jejich povrchy. 
Při obnově elektroinstalace jsme demontovali stávající podhledy včetně starých infrazářičů a nahradili všechny rozvody. Kromě toho byly upraveny vytápěcí systémy: všechny haly se nyní vyhřívají teplovodním topením s nuceným oběhem vody pomocí původních teplovodních kotlů. V areálu jsou nově k dispozici ventilátory umístěné ve stropě, které slouží k odsávání výfukových plynů, což studentům i zaměstnancům zpříjemňuje jejich působení v halách během výuky a praxe.
 
Realizace dokončena v roce 2011
NovostavbyStavby pro školství

Fotogalerie

Opatření úspor energie Střední odborné školy Josefa Sousedíka VsetínOpatření úspor energie Střední odborné školy Josefa Sousedíka VsetínOpatření úspor energie Střední odborné školy Josefa Sousedíka VsetínOpatření úspor energie Střední odborné školy Josefa Sousedíka Vsetín

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceNávštěvnické centrum – středisko ekologické výchovy ZOO Ostrava

Návštěvnické centrum – středisko ekologické výchovy ZOO Ostrava

Při přestavbě důležité budovy pro ostravskou ZOO bylo nutné myslet na potřeby návštěvníků i pohodlí samotných zvířecích obyvatel zahrady. Zatímco děti a dospělí si po přestavbě mohou užívat nového návštěvnického centra a dozvědět se zajímavé informace o přírodě i…