English

Oprava a změna užívání haly B100 Slavičín

Hala B100 je součástí známého areálu hal Vlárské strojírny Slavičín. V minulosti sloužila především k výrobě kovových komponentů tkacích a montážních strojů. Nyní ovšem více než deset let ležela bez využití. Oprava této haly tedy znamenala malé znovuzrození zašlé historie. Nicméně bude mít nově jiný účel užívání: poslouží k výrobě plastových dveří a jako sklad výroby.

Oprava a změna užívání haly B100 Slavičín

Součástí budovy jsou i dva přístavky, které slouží pro pomocné výrobní provozy a nachází se v nich kanceláře, sociální zázemí pro zaměstnance a šatny. Architektura haly je jednoduchá, odráží charakter průmyslového objektu. V rámci přestavby jsme demontovali stávající instalace. Technické řešení dále zahrnovalo revize plynovodní přípojky, ústředního vytápění, rozvodů plynu, elektroinstalací a vzduchotechniky.

Oprava budovy zahrnovala bourací práce i kompletní opravu střechy. Nová střecha kombinuje izolační systém z pěnových samozhášivých desek s izolačním pásem a je tak bezpečným řešením pro průmyslovou stavbu tohoto typu. Jednoznačný krok směrem k větší energetické úspoře znamenala i výměna stávajících oken za nová z plastových profilů s izolačním dvojsklem. Navíc jsme namontovali zateplená vrata do prostoru skladu.

Revize podlahy spočívala především v odstranění staré saduritové podlahy a provedení nové betonové. Inovaci si zasloužil také obvodový plášť a vnitřní nátěry i obklady. V rámci stavebních úprav jsme dobudovali podzemní požární nádrž z důvodu chybějící kapacity přípojky vody. Všechny použité materiály jsme volili s ohledem na technologické a provozní nároky stavby. Ta nyní vhodně slouží jak zaměstnancům, tak jako adekvátní prostor pro skladování výrobků.

Realizace dokončena v roce 2014
Rekonstrukce, dostavbyPrůmyslové stavbyAdministrativní budovy

Fotogalerie

Oprava a změna užívání haly B100 SlavičínOprava a změna užívání haly B100 SlavičínOprava a změna užívání haly B100 SlavičínOprava a změna užívání haly B100 SlavičínOprava a změna užívání haly B100 SlavičínOprava a změna užívání haly B100 SlavičínOprava a změna užívání haly B100 SlavičínOprava a změna užívání haly B100 SlavičínOprava a změna užívání haly B100 SlavičínOprava a změna užívání haly B100 SlavičínOprava a změna užívání haly B100 SlavičínOprava a změna užívání haly B100 SlavičínOprava a změna užívání haly B100 SlavičínOprava a změna užívání haly B100 SlavičínOprava a změna užívání haly B100 SlavičínOprava a změna užívání haly B100 Slavičín

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceRekonstrukce objektů v areálu Bratislavského hradu

Rekonstrukce objektů v areálu Bratislavského hradu

Máme tu čest podílet se dlouhodobě na rekonstrukci hradního paláce a dalších objektů v areálu Bratislavského hradu. Při této velmi specifické rekonstrukci musíme citlivě kombinovat obnovu původních historických prvků s moderními materiály i postupy. Tak, abychom…