English

Pražská konzervatoř: vybudování koncertního sálu ve dvorním traktu

Mladí umělci a hudebníci potřebují svůj um nejenom trénovat, ale také náležitě předvádět. Proto jsme se při budování nového koncertního sálu ve dvorním traktu krásné budovy pražské konzervatoře zaměřili nejen na techniku provedení, ale také na vytvoření patřičné atmosféry, která bude ze sálu vycházet.

Pražská konzervatoř: vybudování koncertního sálu ve dvorním traktu

Kromě vystavění koncertní síně o kapacitě 333 návštěvníků jsme provedli rekonstrukci prvního nadzemního i podzemního podlaží a přístavbu učeben ve stávající rohové budově konzervatoře. Netradiční a kvalitně zpracované architektonické řešení získalo následně několik ocenění: nejprve v kategorii Architektura a stavební projekt v soutěži STAVEBNÍ CAD PROJEKT v roce 2010, a dále také CENU INŽENÝRSKÉ KOMORY 2011 v VIII. ročníku soutěže ČKAIT a Zvláštní cenu v soutěži Stavba roku 2011 Zlínského kraje v kategorii Stavby realizované mimo území Zlínského kraje.

Zajímavou výzvou bylo zakomponování stávající gotické studny do hlediště sálu: zaměřit jsme se museli zejména na ochranu proti tlakové vodě z blízké Vltavy. Za použití kontrastních materiálů dřeva a skla jsme následně vytvořili neopakovatelný reprezentativní interiér, přičemž tvárnice z litého křišťálového skla svým tvarem připomínají právě hlavní pražský tok.

Práce obsáhly i zelenou střechu. Fasáda dostala kamenný obklad, do interiéru jsme nainstalovali pohodlná sklopná čalouněná křesla včetně přívodu čerstvého vzduchu ke každému z nich.  Dodali jsme potřebné scénické osvětlení, ozvučení, videoprojekci, jevištní technologie a lavičky z tahokovu i moderní závlahový systém. Tak, aby měli talentovaní umělci dostatečný prostor s potřebným zázemím ke svým vystoupením. Díky vynikající akustice prostor může sloužit také jako nahrávací studio pro větší symfonická tělesa.

Realizace dokončena v roce 2011
Významné stavbyVideo referenceNovostavbyStavby pro školství

Video

Fotogalerie

Pražská konzervatoř: vybudování koncertního sálu ve dvorním traktuPražská konzervatoř: vybudování koncertního sálu ve dvorním traktuPražská konzervatoř: vybudování koncertního sálu ve dvorním traktuPražská konzervatoř: vybudování koncertního sálu ve dvorním traktuPražská konzervatoř: vybudování koncertního sálu ve dvorním traktuPražská konzervatoř: vybudování koncertního sálu ve dvorním traktuPražská konzervatoř: vybudování koncertního sálu ve dvorním traktuPražská konzervatoř: vybudování koncertního sálu ve dvorním traktuPražská konzervatoř: vybudování koncertního sálu ve dvorním traktuPražská konzervatoř: vybudování koncertního sálu ve dvorním traktuPražská konzervatoř: vybudování koncertního sálu ve dvorním traktuPražská konzervatoř: vybudování koncertního sálu ve dvorním traktuPražská konzervatoř: vybudování koncertního sálu ve dvorním traktuPražská konzervatoř: vybudování koncertního sálu ve dvorním traktuPražská konzervatoř: vybudování koncertního sálu ve dvorním traktu

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceZŠ Zeleneč a tělocvična

ZŠ Zeleneč a tělocvična

Kapacitně nedostačující areál Základní školy Zeleneč jsme rozšířili o novou budovu pro žáky 2. stupně, ve které se nachází devět učeben a nová tělocvična. Stavbu jsme tunelem napojili na stávající budovu, aby se žáci mohli pohybovat po celém areálu školy suchou nohou.…