English

Přístavba a rekonstrukce Katolického gymnázia Třebíč

V posledních dvou letech jsme se věnovali projektu přístavby a rekonstrukce kulturní památky v Třebíči. V severovýchodní části města, v areálu bývalého kapucínského kláštera, totiž dnes sídlí katolické gymnázium, které nemělo zcela vyhovující podmínky a svěřilo nám práce na přestavbě historických prostor pro potřeby studentů a moderní výuky.

Přístavba a rekonstrukce Katolického gymnázia Třebíč

Historie kapucínského kláštera v Třebíči sahá až do roku 1684. V roce 1950 byl konvent kapucínů zrušen a areál byl církvi navrácen až v roce 1991. K obnově konventu už na místě nedošlo a do prostor se nastěhovalo katolické gymnázium.

Tři křídla dvoupatrové budovy uzavírají ve svém středu rajský dvůr. Čtvrtá strana je pak vymezena křížovou chodbou, která přiléhá k boční straně kostela Proměnění Páně. Celkovým dlouhodobým záměrem je obnovit barokní kvadratury bývalého kapucínského kláštera a očistit prostory od nevhodných zásahů z minulosti. Výhledově by měl být přesunut hlavní vstup, mělo by dojít ke znovuobnovení celistvosti původní křížové chodby a její propojení s kostelem. V plánu je také zřízení školní kaple.

V této fázi projektu došlo k přestavbě novodobého křídla, které navazuje proporcemi, tvarem střechy i základními materiály na jihozápadní křídlo stávající kvadratury kláštera. Konkrétně jsme podsklepili část přestavěného křídla, kam se přesunulo technické zázemí. V 1. a 2. podlaží se nachází specializované učebny a laboratoře. V podkroví pak nově vznikly čtyři učebny, dvě jazykové laboratoře a jedna experimentální učebna. Dále jsme vybudovali výtah pro vozíčkáře a bezbariérové toalety v serafinském křídle. Korpus domu jsme vyzdili keramickým tepelně-izolačním zdivem a omítli dvouvrstvou vápennou omítkou. Na sedlovou střechu jsme použili světle šedé cementobetonové šablony. Příčkový systém v novodobém křídle je zhotoven z akustických keramických cihel.

Upraveny byly také venkovní prostory v okolí gymnázia, tak aby byly v budoucnu uceleny zahrady i cesty a přirozeně se napojily na ducha kapucínských staveb.

Realizace dokončena v roce 2019
Významné stavbyRekonstrukce, dostavbyStavby pro školstvíPamátkové budovy

Fotogalerie

Přístavba a rekonstrukce Katolického gymnázia TřebíčPřístavba a rekonstrukce Katolického gymnázia TřebíčPřístavba a rekonstrukce Katolického gymnázia TřebíčPřístavba a rekonstrukce Katolického gymnázia TřebíčPřístavba a rekonstrukce Katolického gymnázia TřebíčPřístavba a rekonstrukce Katolického gymnázia TřebíčPřístavba a rekonstrukce Katolického gymnázia TřebíčPřístavba a rekonstrukce Katolického gymnázia TřebíčPřístavba a rekonstrukce Katolického gymnázia TřebíčPřístavba a rekonstrukce Katolického gymnázia TřebíčPřístavba a rekonstrukce Katolického gymnázia TřebíčPřístavba a rekonstrukce Katolického gymnázia TřebíčPřístavba a rekonstrukce Katolického gymnázia TřebíčPřístavba a rekonstrukce Katolického gymnázia TřebíčPřístavba a rekonstrukce Katolického gymnázia TřebíčPřístavba a rekonstrukce Katolického gymnázia Třebíč

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceZoologická zahrada hl. m. Prahy – Expozice australské fauny

Zoologická zahrada hl. m. Prahy – Expozice australské fauny

V ZOO Praha jsme vybudovali Darwinův kráter i domov pro tasmánské čerty a klokanyNovou expozici australské a tasmánské fauny otevřela na přelomu května a června ZOO Praha. Na pozemku mezi Rákosovým pavilonem, Ostrovem lemurů a Rezervací Bororo jsme vytvořili…