English

Rekonstrukce gynekologicko-porodního oddělení Karviná

Oddělení se nachází v areálu karvinské nemocnice Ráj a zajišťuje svým zázemím důležitou službu pro rodičky i novorozence. Stejně tak zdravotnický personál potřebuje moderní a dobře vybavený prostor pro svou práci. Cílem rekonstrukce proto bylo zvýšit celkový standard oddělení. Zaměřili jsme se zejména na operační sál pro urgentní císařské řezy a drobné úpravy ve zbývajícím prostoru porodní části.

Rekonstrukce gynekologicko-porodního oddělení Karviná

Změny jsme provedli také v lůžkové části, která zahrnuje oddělení rodiček a oddělení novorozenecké. Prostor jsme opravili včetně energetických rozvodů a vybudovali hygienická zařízení pro každý pokoj. V lůžkové části rodiček se nachází tři třílůžkové pokoje, dva dvoulůžkové a dva jednolůžkové pokoje. Zatímco některé pokoje mají toalety a sprchy přímo napojené, u jiných jsme museli kvůli možnému šíření vlhkosti a hluku vybudovat hygienické kabiny přístupné z chodby.

V průběhu rekonstrukce jsme vybourali některé stávající příčky a otvory pro nové dveře. Kovové příčky, dveře a kovové podhledy jsme demontovali a nahradili. Po oškrabání stávající malby na stěnách jsme omítku vyspravili a natřeli novou štukovou vrstvou, na zděných konstrukcích medicínského provozu pak štukovou vrstvou se sádrovou stěrkou. Opravili jsme oba stávající výtahy, u nákladního včetně výměny opláštění šachty cementotřískovými deskami. Druhý, lůžkový výtah jsme zrekonstruovali a vyměnili kabinu výtahu i dveře do šachty v jednotlivých podlažích. Výtah tak lze nyní používat také jako evakuační.

V celém procesu jsme dbali na použití atestovaných materiálů s ověřenou životností, splňujících náročné požadavky medicínského provozu a použití ve zdravotnických stavbách. Dílčí součástky jsou vysoce odolné vůči častému čistění desinfekčními prostředky. Byli jsme si vědomi i nutnosti postupovat při pracích velmi ohleduplně a citlivě, protože probíhaly za plného provozu ostatních oddělení nemocnice. Před ukončením oprav jsme stavbu vyčistili, osadili madly i lištami – tak, aby se příjemně a pohodlně užívala všem maminkám s dětmi, návštěvníkům i pracovníkům nemocnice.

Realizace dokončena v roce 2015
Rekonstrukce, dostavbyStavby pro zdravotnictví a sociální péči

Fotogalerie

Rekonstrukce gynekologicko-porodního oddělení KarvináRekonstrukce gynekologicko-porodního oddělení KarvináRekonstrukce gynekologicko-porodního oddělení KarvináRekonstrukce gynekologicko-porodního oddělení KarvináRekonstrukce gynekologicko-porodního oddělení KarvináRekonstrukce gynekologicko-porodního oddělení KarvináRekonstrukce gynekologicko-porodního oddělení KarvináRekonstrukce gynekologicko-porodního oddělení KarvináRekonstrukce gynekologicko-porodního oddělení KarvináRekonstrukce gynekologicko-porodního oddělení KarvináRekonstrukce gynekologicko-porodního oddělení KarvináRekonstrukce gynekologicko-porodního oddělení Karviná

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceNeurologická klinika pro Fakultní nemocnici Hradec Králové

Neurologická klinika pro Fakultní nemocnici Hradec Králové

Architektonicky i technicky náročnou rekonstrukci si vyžádala budova neurologické kliniky v areálu Fakultní nemocnice Hradec Králové. Kromě přebudování čtyřpodlažní budovy s přístavbou jsme dostavěli také nová dvě podlaží nad prostorem přístavby a spojovací koridor s…