English

Rekonstrukce gynekologicko-porodního oddělení Karviná

Oddělení se nachází v areálu karvinské nemocnice Ráj a zajišťuje svým zázemím důležitou službu pro rodičky i novorozence. Stejně tak zdravotnický personál potřebuje moderní a dobře vybavený prostor pro svou práci. Cílem rekonstrukce proto bylo zvýšit celkový standard oddělení. Zaměřili jsme se zejména na operační sál pro urgentní císařské řezy a drobné úpravy ve zbývajícím prostoru porodní části.

Rekonstrukce gynekologicko-porodního oddělení Karviná

Změny jsme provedli také v lůžkové části, která zahrnuje oddělení rodiček a oddělení novorozenecké. Prostor jsme opravili včetně energetických rozvodů a vybudovali hygienická zařízení pro každý pokoj. V lůžkové části rodiček se nachází tři třílůžkové pokoje, dva dvoulůžkové a dva jednolůžkové pokoje. Zatímco některé pokoje mají toalety a sprchy přímo napojené, u jiných jsme museli kvůli možnému šíření vlhkosti a hluku vybudovat hygienické kabiny přístupné z chodby.

V průběhu rekonstrukce jsme vybourali některé stávající příčky a otvory pro nové dveře. Kovové příčky, dveře a kovové podhledy jsme demontovali a nahradili. Po oškrabání stávající malby na stěnách jsme omítku vyspravili a natřeli novou štukovou vrstvou, na zděných konstrukcích medicínského provozu pak štukovou vrstvou se sádrovou stěrkou. Opravili jsme oba stávající výtahy, u nákladního včetně výměny opláštění šachty cementotřískovými deskami. Druhý, lůžkový výtah jsme zrekonstruovali a vyměnili kabinu výtahu i dveře do šachty v jednotlivých podlažích. Výtah tak lze nyní používat také jako evakuační.

V celém procesu jsme dbali na použití atestovaných materiálů s ověřenou životností, splňujících náročné požadavky medicínského provozu a použití ve zdravotnických stavbách. Dílčí součástky jsou vysoce odolné vůči častému čistění desinfekčními prostředky. Byli jsme si vědomi i nutnosti postupovat při pracích velmi ohleduplně a citlivě, protože probíhaly za plného provozu ostatních oddělení nemocnice. Před ukončením oprav jsme stavbu vyčistili, osadili madly i lištami – tak, aby se příjemně a pohodlně užívala všem maminkám s dětmi, návštěvníkům i pracovníkům nemocnice.

Realizace dokončena v roce 2015
Rekonstrukce, dostavbyStavby pro zdravotnictví a sociální péči

Fotogalerie

Rekonstrukce gynekologicko-porodního oddělení KarvináRekonstrukce gynekologicko-porodního oddělení KarvináRekonstrukce gynekologicko-porodního oddělení KarvináRekonstrukce gynekologicko-porodního oddělení KarvináRekonstrukce gynekologicko-porodního oddělení KarvináRekonstrukce gynekologicko-porodního oddělení KarvináRekonstrukce gynekologicko-porodního oddělení KarvináRekonstrukce gynekologicko-porodního oddělení KarvináRekonstrukce gynekologicko-porodního oddělení KarvináRekonstrukce gynekologicko-porodního oddělení KarvináRekonstrukce gynekologicko-porodního oddělení KarvináRekonstrukce gynekologicko-porodního oddělení Karviná

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referencePražská konzervatoř: vybudování koncertního sálu ve dvorním traktu

Pražská konzervatoř: vybudování koncertního sálu ve dvorním traktu

Mladí umělci a hudebníci potřebují svůj um nejenom trénovat, ale také náležitě předvádět. Proto jsme se při budování nového koncertního sálu ve dvorním traktu krásné budovy pražské konzervatoře zaměřili nejen na techniku provedení, ale také na vytvoření patřičné…