English

Rekonstrukce jídelny AV ČR v areálu Mazanka

Objekt jídelny AV ČR v areálu Mazanka už nesplňoval aktuální nároky. Jeho rekonstrukce se proto ujala stavební firma VW Wachal a jídelně dala novou podobu.

Rekonstrukce jídelny AV ČR v areálu Mazanka

Budova jídelny v areálu Mazanka je součástí Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského, který spadá pod Akademii věd ČR. Krom závodní jídelny a kuchyně se zde nacházejí administrativní a ubytovací prostory pro stážisty na Akademii věd. V jejím přízemí je pak grafické studio a technické zázemí pro další části areálu.

Třípodlažní objekt jídelny ze 70. let minulého století už zdaleka nesplňoval aktuální požadavky na energetickou náročnost, taktéž obvodový plášť a technické rozvody byly v nedostačujícím stavu. Proto bylo vypsáno výběrové řízení na jeho rekonstrukci, které vyhrála stavební firma VW Wachal. Krom opravy a obnovy opotřebovaných částí budovy byla součástí projektu také reorganizace vnitřního uspořádání prostoru, aby bylo umožněno jeho účelnější využití.

To znamenalo mimo jiné zbourání hlavního trojramenného schodiště a jeho nahrazení novým dvouramenným, vybudování výtahové šachty nebo nahrazení některých zděných příček sádrokartonem. Starý obvodový plášť z boletických panelů byl nahrazen novým s alucobondovým obkladem a minerální izolací. Krom toho byly rozšířeny i ubytovací prostory.

Výsledkem byla proměna zastaralé budovy v moderní víceúčelové zařízení, které nabízí maximální funkčnost, efektivitu i vzhled odpovídající 21. století. Jak se můžete přesvědčit na fotkách, rekonstrukci jsme dotáhli až do zdárného konce. Pokud už některé části vaší budovy také dosluhují, ozvěte se nám. Rádi vám ji opravíme.

 

 
Realizace dokončena v roce 2016
Rekonstrukce, dostavbyAdministrativní budovy

Fotogalerie

Rekonstrukce jídelny AV ČR v areálu MazankaRekonstrukce jídelny AV ČR v areálu MazankaRekonstrukce jídelny AV ČR v areálu MazankaRekonstrukce jídelny AV ČR v areálu MazankaRekonstrukce jídelny AV ČR v areálu MazankaRekonstrukce jídelny AV ČR v areálu MazankaRekonstrukce jídelny AV ČR v areálu MazankaRekonstrukce jídelny AV ČR v areálu MazankaRekonstrukce jídelny AV ČR v areálu MazankaRekonstrukce jídelny AV ČR v areálu MazankaRekonstrukce jídelny AV ČR v areálu MazankaRekonstrukce jídelny AV ČR v areálu MazankaRekonstrukce jídelny AV ČR v areálu MazankaRekonstrukce jídelny AV ČR v areálu MazankaRekonstrukce jídelny AV ČR v areálu Mazanka

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceÚstřední vojenská nemocnice Praha – pavilon Vojenského ústavu soudního lékařství a patologie

Ústřední vojenská nemocnice Praha – pavilon Vojenského ústavu soudního lékařství a patologie

Pavilon pro Ústřední vojenskou nemocnici v Praze jsme navrhli tak, aby navazoval na starší budovu E. Nová čtyřpodlažní stavba je nižší než sousední objekt a tvoří tím přechodový prvek mezi nemocnicí a zástavbou Radimovy ulice.