English

Rekonstrukce kuchyně Kroměřížské nemocnice

Stovky jídel se denně připraví v  kuchyni pro pacienty i zaměstnance Kroměřížské nemocnice. Aby mohly kuchyňské prostory co nejlépe sloužit svému účelu, bylo nutné provést rekonstrukci zázemí provozu, včetně úprav technických zařízení. Provoz kuchyně zůstal v původních prostorách umístěných v prvním podlaží budovy, která prošla kompletní rekonstrukcí.

Rekonstrukce kuchyně Kroměřížské nemocnice

Stavební úpravy znamenaly opravy a sanační práce na nosných konstrukcích, změnu dispozičního řešení a přestavbu zděných příček. Nově zřízený vstup pro zaměstnance navazuje na jejich šatny i sociální zázemí. Kompletně jsme zrekonstruovali také stávající rampu pro expedici jídla – provoz doplní tunelová myčka s tabletovým systémem. Zavedení tohoto systému snižuje prostorové i ekonomické nároky a zvýší hygienickou úroveň. Rekonstrukce tak zjednodušila provoz kuchyně a zbytku nemocnice.

Přestavbou prošly skladovací prostory a kancelář vedení kuchyně, která se nachází v prvním podlaží. U dalších dvou pater jsme zachovali jejich dispoziční řešení, ale opravili jsme stávající rozvody. Do druhého podlaží jsme přesunuli šicí dílnu a opravili strojovnu se vzduchotechnikou. Pro provoz kuchyně je gastrotechnologie nutnou součástí, celé zařízení proto prošlo nezbytnou modernizací. Pořízen byl odlučovač tuků, vzduchotechniku jsme umístili do speciálního giff-stropního podhledu.

Opravili jsme stávající vnitřní instalace odpadů, vody, elektra a topení. Vyměnili jsme nevyhovující okna a obnovili jsme povrchové úpravy stěn a podlah včetně nanesení otěruvzdorného omyvatelného nátěru. Samotné modernizaci prostor předcházely kompletní sanační práce na můstku u budovy, který je jedinou zásobovací cestou pro prádelnu a jehož pozdější oprava by si vyžádala složitý způsob zásobování.

Nové řešení nemocniční kuchyně je celkově ekonomičtější, zásadně zvýší kvalitu zázemí i jídel a rozhodně jej ocení nejen kuchaři, ale také všichni nemocniční strávníci.

Realizace dokončena v roce 2013
Rekonstrukce, dostavbyStavby pro zdravotnictví a sociální péči

Fotogalerie

Rekonstrukce kuchyně Kroměřížské nemocniceRekonstrukce kuchyně Kroměřížské nemocniceRekonstrukce kuchyně Kroměřížské nemocniceRekonstrukce kuchyně Kroměřížské nemocniceRekonstrukce kuchyně Kroměřížské nemocniceRekonstrukce kuchyně Kroměřížské nemocniceRekonstrukce kuchyně Kroměřížské nemocniceRekonstrukce kuchyně Kroměřížské nemocniceRekonstrukce kuchyně Kroměřížské nemocniceRekonstrukce kuchyně Kroměřížské nemocniceRekonstrukce kuchyně Kroměřížské nemocniceRekonstrukce kuchyně Kroměřížské nemocniceRekonstrukce kuchyně Kroměřížské nemocniceRekonstrukce kuchyně Kroměřížské nemocniceRekonstrukce kuchyně Kroměřížské nemocniceRekonstrukce kuchyně Kroměřížské nemocniceRekonstrukce kuchyně Kroměřížské nemocnice

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceNávštěvnické centrum – středisko ekologické výchovy ZOO Ostrava

Návštěvnické centrum – středisko ekologické výchovy ZOO Ostrava

Při přestavbě důležité budovy pro ostravskou ZOO bylo nutné myslet na potřeby návštěvníků i pohodlí samotných zvířecích obyvatel zahrady. Zatímco děti a dospělí si po přestavbě mohou užívat nového návštěvnického centra a dozvědět se zajímavé informace o přírodě i…