English

Rekonstrukce městského plaveckého bazénu Rakovník

Zbrusu nového aquaparku se se začátkem roku 2020 dočkali obyvatele Rakovníku. Místní plavecký areál byl v dlouhodobě nevyhovujícím technickém stavu. V průběhu posledních dvou let proto prošel kompletní rekonstrukcí a dostavbou. Změnili jsme dispozice, dostavěli toboganovou halu a vytvořili moderní bezpečné prostředí pro sportovní vyžití i relaxaci návštěvníků aquaparku.

Rekonstrukce městského plaveckého bazénu Rakovník

Krytý městský bazén je v Rakovníku v provozu už od roku 1983. V průběhu času ale došlo k opotřebování materiálů a konstrukce bazénové haly i venkovních bazénů byla v havarijním stavu. Také technologická zařízení byla po pětatřiceti letech na hraně životnosti.

Objekt jsme proto postupně kompletně zrekonstruovali a přidali i nové prvky. Došlo k výraznému tvarovému i konstrukčnímu zjednodušení střechy nad hlavním bazénem. Zvolili jsme pultovou střechu s dřevěnými lepenými vazníky. Změnili jsme také rozvržení prosklených ploch a přidali nové průhledy ven z relaxačních zón i vodních atrakcí. Přistavěli jsme novou toboganovou věž, která je s výškou téměř sedmnáct metrů výrazným urbanistickým i architektonickým prvkem viditelným zdáli.

Vnitřní prostory byly zcela zdemolovány. Zachován zůstal pouze hlavní pětadvacetimetrový plavecký bazén a výcvikový dětský bazén. K bazénům nově přibyla relaxační část s vodními atrakcemi od divoké řeky po Kneippův chodník. Součástí komplexu je také saunový svět a nové provozní zázemí. V suterénu vznikl sál pro fitness a cvičební sál.

Ve venkovní části bylo po obvodu ochozu zasazeno nové zábradlí. Namísto původního betonového a zděného bylo zvoleno prosklené sloupkové zábradlí umožňující lepší rozhled po areálu. Během nadcházející letní sezóny si návštěvníci užijí i zcela nové zázemí se sprchami, toaletami a převlékacími kabinkami.

 

Realizace dokončena v roce 2020
Významné stavbyVideo referenceRekonstrukce, dostavby

Video

Fotogalerie

Rekonstrukce městského plaveckého bazénu RakovníkRekonstrukce městského plaveckého bazénu RakovníkRekonstrukce městského plaveckého bazénu RakovníkRekonstrukce městského plaveckého bazénu RakovníkRekonstrukce městského plaveckého bazénu RakovníkRekonstrukce městského plaveckého bazénu RakovníkRekonstrukce městského plaveckého bazénu RakovníkRekonstrukce městského plaveckého bazénu RakovníkRekonstrukce městského plaveckého bazénu RakovníkRekonstrukce městského plaveckého bazénu RakovníkRekonstrukce městského plaveckého bazénu RakovníkRekonstrukce městského plaveckého bazénu RakovníkRekonstrukce městského plaveckého bazénu RakovníkRekonstrukce městského plaveckého bazénu RakovníkRekonstrukce městského plaveckého bazénu RakovníkRekonstrukce městského plaveckého bazénu RakovníkRekonstrukce městského plaveckého bazénu RakovníkRekonstrukce městského plaveckého bazénu RakovníkRekonstrukce městského plaveckého bazénu RakovníkRekonstrukce městského plaveckého bazénu RakovníkRekonstrukce městského plaveckého bazénu RakovníkRekonstrukce městského plaveckého bazénu RakovníkRekonstrukce městského plaveckého bazénu RakovníkRekonstrukce městského plaveckého bazénu RakovníkRekonstrukce městského plaveckého bazénu RakovníkRekonstrukce městského plaveckého bazénu RakovníkRekonstrukce městského plaveckého bazénu RakovníkRekonstrukce městského plaveckého bazénu Rakovník

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceŠestajovice – přístavba distribučního centra

Šestajovice – přístavba distribučního centra

Distribuční centrum v Šestajovicích se rozrostlo o novou budovu. Díky stavebně technickému řešení je kapacita skladovací plochy vyšší o 75 % a počítá se také s větším počtem pracovníků. Projekt se nám podařilo zrealizovat za plného provozu, aniž by bylo nutné stavbu…