English

Rekonstrukce operačních sálů IKEM

Dvou nových sálů se v loňském roce dočkal Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) v pražské Krči. Pomocí vestavby jsme zmodernizovali operační sály 3 a 4 v prvním nadzemním podlaží křídla D. Kromě samotných sálů bylo vybudováno nové zázemí pro lékaře, přípravna pacientů a sterilní chodba.

Rekonstrukce operačních sálů IKEM

Rekonstrukcí nedávno prošel stávající operační trakt v 1. nadzemním podlaží křídla D budovy IKEM. Modernizace přispěla ke zlepšení kvality prostředí i provozních podmínek. Přestavba byla řešena montovanými kovovými příčkami a kovovými obklady. Všechny úpravy odpovídají nejvyšším standardům, potřebám provozu a charakteru špičkového zdravotnického pracoviště. Zároveň jsou ovšem do objektu začleněny tak, aby byl zachován původní ráz celé stavby.

Nové příčky vnitřního prostoru operačních jsme vyřešili vestavbou. Sály, jejich zázemí i laboratoře jsou navrženy formou systémové kovové vestavby. Povrch dělících stěn a obkladů je navržen převážně z vyztuženého lakovaného nerezového plechu. Obkladové stěnové panely jsou z pohledové části lakované antibakteriální práškovou barvou. Ostatní navazující příčky jsou řešeny dozdívkami z keramických příčkovek nebo ze sádrokartonových příček, které umožňují maximální flexibilitu vnitřního prostoru.

Celou rekonstrukci ztěžovala skutečnost, že ve zbytku budovy probíhal náročný zdravotnický provoz. Z tohoto důvodu musel být celý projekt naplánován tak, aby byl běžný chod zasažen co nejméně a na co nejkratší dobu.

 

 

Realizace dokončena v roce 2017
Rekonstrukce, dostavbyStavby pro zdravotnictví a sociální péči

Fotogalerie

Rekonstrukce operačních sálů IKEMRekonstrukce operačních sálů IKEMRekonstrukce operačních sálů IKEMRekonstrukce operačních sálů IKEMRekonstrukce operačních sálů IKEMRekonstrukce operačních sálů IKEMRekonstrukce operačních sálů IKEMRekonstrukce operačních sálů IKEMRekonstrukce operačních sálů IKEMRekonstrukce operačních sálů IKEMRekonstrukce operačních sálů IKEMRekonstrukce operačních sálů IKEMRekonstrukce operačních sálů IKEMRekonstrukce operačních sálů IKEMRekonstrukce operačních sálů IKEMRekonstrukce operačních sálů IKEMRekonstrukce operačních sálů IKEMRekonstrukce operačních sálů IKEM

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceRekonstrukce Domu kultury v Kroměříži

Rekonstrukce Domu kultury v Kroměříži

Budova, která se nachází v památkově chráněném území, ale především v centru dění kroměřížského kulturního života, se dočkala další rekonstrukce. Kromě opravy střechy nad Společenským sálem, bylo součástí projektu také vybudování vzduchotechnického kanálu a…