English

Rekonstrukce pavilónu hrochů v ZOO Ostrava k podpoře alternativních zdrojů energie

Ze zastaralého pavilonu nevyhovujícího potřebám expozice jsme vytvořili atraktivní a oblíbené místo návštěvníků ZOO Ostrava. Nově přebudovaný pavilon má díky rekonstrukci zároveň radikálně snížené náklady na spotřebu energie.

Rekonstrukce pavilónu hrochů v ZOO Ostrava k podpoře alternativních zdrojů energie

Celkově jsme obnovili konstrukci budovy včetně výměny střechy, která získala tvar hlavy hrocha. Nahradili jsme ocelové vazníky dřevěnými lepenými, které lépe podtrhují exotický styl budovy. Stavbu jsme zateplili a modernizovali, aby splňovala současné tepelně technické normy. Zároveň jsme museli zajistit dobré klimatické podmínky pro zvířata i návštěvníky v pavilonu, čehož jsme docílili instalací vhodné vzduchotechniky a automaticky otevíraných světlíků regulujících klima v interiéru.

Samozřejmě jsme kladli důraz na komfort obyvatel – hrochů, krokodýlů a ryb –, kterým jsme rozšířili expoziční prostory o pět metrů. Do nich jsme umístili bazén krokodýlů s vyhřívanými topnými zónami, flóru a faunu nezbytnou pro kvalitní život chovaných zvířat. Do výběhu hrochů bylo třeba zabudovat speciální ocelová vrata o váze téměř dvou tun s automatickým otvíráním. Mysleli jsme i na bezpečnostní rozhraní mezi návštěvníky a zvířaty, proto jsme osadili zábradlí i stěny průchozího koridoru trojitými bezpečnostními skly.

Interiér jsme instalovali s ohledem na co nejvěrnější navození přírodního prostředí afrického biotopu, proto obsahuje umělé skály, stromy, kameny a vodopád. Regulace topného systému včetně ohřevu vody umožňuje nastavení přirozené teploty vody pro krokodýlí a hroší bazén. Nové filtrace zajišťují čistotu vody v bazénu i akváriu Tanganika s rybami. Použitím speciálních materiálů jsme také docílili ideálního pH vody pro vodní živočichy. 

Náročnost stavebních úprav spočívala ve faktu, že jsme na nich pracovali bez omezení části provozu pavilonu hrochů v ZOO Ostrava. Proto jsme zavedli bezpečnostní opatření oddělující zvířata od návštěvníků i pracovníků. Přesto se rekostrukci podařilo dokončit v požadovaném termínu a pavilon dnes plně slouží spokojeným návštěvníkům i přebývajícím exotickým zvířatům.

 

Realizace dokončena v roce 2010
Rekonstrukce, dostavby

Fotogalerie

Rekonstrukce pavilónu hrochů v ZOO Ostrava k podpoře alternativních zdrojů energieRekonstrukce pavilónu hrochů v ZOO Ostrava k podpoře alternativních zdrojů energieRekonstrukce pavilónu hrochů v ZOO Ostrava k podpoře alternativních zdrojů energieRekonstrukce pavilónu hrochů v ZOO Ostrava k podpoře alternativních zdrojů energieRekonstrukce pavilónu hrochů v ZOO Ostrava k podpoře alternativních zdrojů energieRekonstrukce pavilónu hrochů v ZOO Ostrava k podpoře alternativních zdrojů energieRekonstrukce pavilónu hrochů v ZOO Ostrava k podpoře alternativních zdrojů energieRekonstrukce pavilónu hrochů v ZOO Ostrava k podpoře alternativních zdrojů energieRekonstrukce pavilónu hrochů v ZOO Ostrava k podpoře alternativních zdrojů energieRekonstrukce pavilónu hrochů v ZOO Ostrava k podpoře alternativních zdrojů energieRekonstrukce pavilónu hrochů v ZOO Ostrava k podpoře alternativních zdrojů energieRekonstrukce pavilónu hrochů v ZOO Ostrava k podpoře alternativních zdrojů energieRekonstrukce pavilónu hrochů v ZOO Ostrava k podpoře alternativních zdrojů energieRekonstrukce pavilónu hrochů v ZOO Ostrava k podpoře alternativních zdrojů energieRekonstrukce pavilónu hrochů v ZOO Ostrava k podpoře alternativních zdrojů energieRekonstrukce pavilónu hrochů v ZOO Ostrava k podpoře alternativních zdrojů energie

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceSURF ARÉNA – Praha (Letňany)

SURF ARÉNA – Praha (Letňany)

Tímto prvním a zároveň jediným indoorsurfingovým zařízením v republice se mohou pochlubit pražské Letňany. Milovníci surfování, od začátečníků až po pokročilé, mají možnost užívat si jízdu na speciálně vytvořené vlně a pro ty, kdo dávají přednost posezení u dobré kávy,…