English

Rekonstrukce velitelství Univerzity obrany v Brně

Při rekonstrukci funkcionalistické budovy Univerzity obrany v Brně jsme se snažili o co nejpřesnější zachování původní vize architekta Bohuslava Fuchse.

Rekonstrukce velitelství Univerzity obrany v Brně

Budova Univerzity obrany na Kounicově ulici v Brně, kterou místní nenazvou jinak než „Rohlík“, byla postavena v druhé polovině 40. let na základě projektu slavného architekta Bohuslava Fuchse. Při rekonstrukci této funkcionalistické budovy jsme se proto snažili o co nejpřesnější zachování původní architektovy vize.

 

Hlavním předmětem opravy byla obnova fasády a výměna oken i vstupních dveří, což jsou prvky do značné míry určující celkovou podobu budovy. Proto jsme se drželi původního návrhu a při rekonstrukci jsme zůstali u původní podoby fasády – hladké světlé omítky doplněné o obklady z cihelných pásků.

 

Další opravy spočívaly v náhradě copilitových stěn prosklenými hliníkovými stěnami, úpravě bleskosvodu a výměně části vnitřní elektroinstalace. Krom nahrazení zastaralých a dosluhujících rozvodů a konstrukcí bylo účelem těchto oprav také zvýšení energetické hospodárnosti budovy – a to jak při topení, tak při chlazení.

 

Jako nové řešení jsme proto vytvořili centrální chlazení objektu. Díky tomu je nyní budova nejen ekologičtější a úspornější, ale také hezčí. Fasáda budovy se díky této úpravě zcela obejde bez splitových klimatizačních jednotek, které dříve narušovaly její vizuální celistvost.

 

V okolí budovy jsme také zrekonstruovali oplocení (včetně podezdívky), opravili jsme okapové chodníky a odstranili sklad odpadků. Museli jsme také pokácet tři jehličnaté stromy nacházející se v těsné blízkosti objektu, za které jsme vysadili nové.

Záměrem rekonstrukce nebyly výrazné zásahy do samotné konstrukce budovy, ani změny v celkovém uspořádání budovy. Výsledkem rekonstrukce je ale funkčnější a úspornější budova, která zároveň ve všech důležitých aspektech odpovídá původnímu architektonickému návrhu. Pokud tedy potřebujete šetrně, ale zároveň důkladně opravit velkou (ale klidně i menší) budovu, obraťte se na nás.

Realizace dokončena v roce 2017
Významné stavbyRekonstrukce, dostavbyAdministrativní budovyStavby pro školství

Fotogalerie

Rekonstrukce velitelství Univerzity obrany v BrněRekonstrukce velitelství Univerzity obrany v BrněRekonstrukce velitelství Univerzity obrany v BrněRekonstrukce velitelství Univerzity obrany v BrněRekonstrukce velitelství Univerzity obrany v BrněRekonstrukce velitelství Univerzity obrany v BrněRekonstrukce velitelství Univerzity obrany v BrněRekonstrukce velitelství Univerzity obrany v BrněRekonstrukce velitelství Univerzity obrany v Brně

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceSURF ARÉNA – Praha (Letňany)

SURF ARÉNA – Praha (Letňany)

Tímto prvním a zároveň jediným indoorsurfingovým zařízením v republice se mohou pochlubit pražské Letňany. Milovníci surfování, od začátečníků až po pokročilé, mají možnost užívat si jízdu na speciálně vytvořené vlně a pro ty, kdo dávají přednost posezení u dobré kávy,…