English

Rekonstrukce Záložny ve Velvarech

Nový život jsme vdechli tanečnímu sálu připojenému k objektu Záložny ve Velvarech. Budova na náměstí, která za první republiky sloužila jako hotel, postupně měnila majitele i využití, se nyní dočkala citlivé rekonstrukce.

Rekonstrukce Záložny ve Velvarech

Do obnovy jsme se pustili v rozlehlém víceúčelovém sále, který byl k hotelu na náměstí dostavěn ve třicátých letech dvacátého století. Protože byl ale dlouho nepoužívaný, absence péče se na něm citelně podepsala a byl ve špatném technickém stavu. V druhém nadzemním podlaží jsme pak místo bytů vybudovali dvě klubovny.

Ačkoliv přístavba není památkově chráněná, rekonstrukci jsme po celou dobu konzultovali s památkáři a snažili se zachovat co nejvíce autentických detailů. Obnovili jsme původní omítku a tam, kde to již nebylo možné, jsme volili alespoň co nejpodobnější strukturu. Zachována byla i původní barevnost.

Kvůli špatnému stavu bylo nutné vyměnit stávající dřevěná okna. To jsme využili pro navrácení části okenních otvorů do původní velikosti i proporcí.

Také interiér jsme se snažili maximálně zachovat. Návštěvníci tak najdou schodiště z umělého kamene s dubovými madly, obložkové dveře či svítidla v původních tvarech.

Realizace dokončena v roce 2022
Rekonstrukce, dostavbyPamátkové budovy

Fotogalerie

Rekonstrukce Záložny ve VelvarechRekonstrukce Záložny ve VelvarechRekonstrukce Záložny ve VelvarechRekonstrukce Záložny ve VelvarechRekonstrukce Záložny ve VelvarechRekonstrukce Záložny ve VelvarechRekonstrukce Záložny ve VelvarechRekonstrukce Záložny ve VelvarechRekonstrukce Záložny ve VelvarechRekonstrukce Záložny ve VelvarechRekonstrukce Záložny ve VelvarechRekonstrukce Záložny ve Velvarech

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceIKEM – rekonstrukce operačních sálů, zázemí a laboratoří

IKEM – rekonstrukce operačních sálů, zázemí a laboratoří

Projekt rekonstrukce operačních sálů pražského IKEMu pro nás byl velkou výzvou. Stavební práce musely být provedeny precizně, avšak rychle, aby se běžný provoz mohl obnovit v co nejkratší době. Harmonogram jsme tedy měli naplánovaný do nejmenších detailů a pracovalo se…