English

Rekonstrukce ZUŠ Uherské Hradiště

Znovuotevření se dočkala Základní umělecká škola v Uherském Hradišti. Zrekonstruované prostory nabízejí individuální i skupinové učebny, koncertní sál či nový dvůr. V budově z 19. století, která musela být kvůli špatnému technickému stavu v minulosti uzavřena, jsme propojili historické části s novodobými prvky.

Rekonstrukce ZUŠ Uherské Hradiště

Neorenesanční budova z konce 19. století, která stojí na Mariánském náměstí v Uherském Hradišti, sloužila zpočátku jako nájemní dům. Později se do ní přestěhovala základní umělecká škola, která ale musela prostory opustit kvůli nevyhovujícímu technickému stavu. Nyní se dočkala znovuotevření díky rozsáhlé rekonstrukci celého objektu.

Došlo k vybourání dvorní přístavby, přístavby za hlavním schodištěm, všech nenosných stěn a příček v patrech či mezistropu v průjezdu prvního nadzemního podlaží, kde je nově ponechána viditelná klenba. Stropní konstrukce nad druhým a třetím nadzemním podlaží jsme museli zesílit. Stávající dřevěné trámové stropy totiž již nevyhovovaly způsobu využívání objektu. Ve čtyřpodlažní budově jsme vybudovali třiadvacet individuálních učeben, učebnu nauky, dvě skupinové učebny, nový besídkový sál a nový koncertní sál. Byl také přidán venkovní výtah, který zajišťuje bezbariérový přístup do všech pater. Rekonstrukcí prošel i vnitřní dvůr budovy, kde je nyní například vyhrazen prostor pro podium.

Jak architektonický návrh, tak následná přestavba zohlednily historii budovy i původní vzhled, do kterého jsme citlivě zapracovali novodobé prvky.

Realizace dokončena v roce 2018
Rekonstrukce, dostavbyStavby pro školstvíPamátkové budovy

Fotogalerie

Rekonstrukce ZUŠ Uherské HradištěRekonstrukce ZUŠ Uherské HradištěRekonstrukce ZUŠ Uherské HradištěRekonstrukce ZUŠ Uherské HradištěRekonstrukce ZUŠ Uherské HradištěRekonstrukce ZUŠ Uherské HradištěRekonstrukce ZUŠ Uherské HradištěRekonstrukce ZUŠ Uherské HradištěRekonstrukce ZUŠ Uherské HradištěRekonstrukce ZUŠ Uherské HradištěRekonstrukce ZUŠ Uherské HradištěRekonstrukce ZUŠ Uherské HradištěRekonstrukce ZUŠ Uherské HradištěRekonstrukce ZUŠ Uherské HradištěRekonstrukce ZUŠ Uherské HradištěRekonstrukce ZUŠ Uherské HradištěRekonstrukce ZUŠ Uherské HradištěRekonstrukce ZUŠ Uherské Hradiště

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceMěstská knihovna Šumperk

Městská knihovna Šumperk

Novou knihovnu a prostory pro kulturní akce jsme nedávno vybudovali v Šumperku. Třípodlažní budova ze 30. let 20. století, kde dříve sídlila mateřská, základní a střední škola, se dočkala kompletní rekonstrukce. Nyní bude prostory využívat jak městská knihovna, tak…