English

Stavební úpravy a přístavba budovy č. 47 – Univerzita Palackého v Olomouci

Zásadních stavebních úprav se dočkala budova č. 47 Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Objekt stojící v městské části Olomouc-Holice se rozdělil na část pro výuku a samostudium vysokoškolských studentů a na multifunkční prostory.

Stavební úpravy a přístavba budovy č. 47 – Univerzita Palackého v Olomouci

V budově situované hned u vstupu do areálu Přírodovědecké fakulty UPOL byly až donedávna prostory sloužící především studentům biologických oborů. Díky rekonstrukci, na které jsme se významně podíleli, vznikly nové multifunkční prostory.

Nové místnosti jsou situovány v severovýchodní části objektu. Vstupní hala může v budoucnu sloužit jako šatna. Navazuje na ni šatna pro zaměstnance a hygienické zázemí. Nejzásadnějším prvkem je pak nová denní místnost. V prostorách jsme vybourali příčky i výplně otvorů a odstranili nášlapné vrstvy podlah. Nové vnitřní příčky jsme zbudovali z keramických tvárnic a významným novým prvkem je i akustický modřínový podhled. Podlahy jsme pokryli stěrkami. Větrání prostor jsme zajistili pomocí rekuperační jednotky.

Změn se ale dočkaly i další části budovy č. 47. Přestavěli jsme první nadzemní podlaží a křídlo učeben a auly. Fakulta chtěla prostory sloužící studentům zmodernizovat a zkvalitnit. Navíc přibyl i takzvaný co-workový prostor, který studentům umožňuje společně studovat či pracovat na projektech.

Nově vybudovaná část jižní přístavby respektuje již vzrostlou zeleň a byla tomu dispozičně uzpůsobena. Nově vybudované seminární místnosti i prostory pro individuální studium jsou tak společně s prosklenými vstupy doslova prostoupeny zelení. U veškerého použitého materiálu jsme pak kladli důraz především na přirozenost a harmonii. Pravidelný rastr z modřínového dřeva na podpůrných ocelových sloupcích a průběžný lamelový modřínový akustický podhled sjednocují jednotlivé prostory. Spolu se zemitým industriálním nádechem betonové stěrky na stěnách a stěrkou v barvě antracitu na podlahách se tím rozmlžuje hranice mezi interiérem a exteriérem. Hliníkové plochy prosklených fasád jsou pak laděny do bronzového nádechu a v místech jsou doplněny o přírodní kamenný obklad.

Realizace dokončena v roce 2020
Video referenceRekonstrukce, dostavbyStavby pro školství

Video

Fotogalerie

Stavební úpravy a přístavba budovy č. 47 – Univerzita Palackého v OlomouciStavební úpravy a přístavba budovy č. 47 – Univerzita Palackého v OlomouciStavební úpravy a přístavba budovy č. 47 – Univerzita Palackého v OlomouciStavební úpravy a přístavba budovy č. 47 – Univerzita Palackého v OlomouciStavební úpravy a přístavba budovy č. 47 – Univerzita Palackého v OlomouciStavební úpravy a přístavba budovy č. 47 – Univerzita Palackého v OlomouciStavební úpravy a přístavba budovy č. 47 – Univerzita Palackého v OlomouciStavební úpravy a přístavba budovy č. 47 – Univerzita Palackého v OlomouciStavební úpravy a přístavba budovy č. 47 – Univerzita Palackého v OlomouciStavební úpravy a přístavba budovy č. 47 – Univerzita Palackého v OlomouciStavební úpravy a přístavba budovy č. 47 – Univerzita Palackého v OlomouciStavební úpravy a přístavba budovy č. 47 – Univerzita Palackého v OlomouciStavební úpravy a přístavba budovy č. 47 – Univerzita Palackého v OlomouciStavební úpravy a přístavba budovy č. 47 – Univerzita Palackého v OlomouciStavební úpravy a přístavba budovy č. 47 – Univerzita Palackého v OlomouciStavební úpravy a přístavba budovy č. 47 – Univerzita Palackého v OlomouciStavební úpravy a přístavba budovy č. 47 – Univerzita Palackého v OlomouciStavební úpravy a přístavba budovy č. 47 – Univerzita Palackého v OlomouciStavební úpravy a přístavba budovy č. 47 – Univerzita Palackého v OlomouciStavební úpravy a přístavba budovy č. 47 – Univerzita Palackého v OlomouciStavební úpravy a přístavba budovy č. 47 – Univerzita Palackého v OlomouciStavební úpravy a přístavba budovy č. 47 – Univerzita Palackého v OlomouciStavební úpravy a přístavba budovy č. 47 – Univerzita Palackého v OlomouciStavební úpravy a přístavba budovy č. 47 – Univerzita Palackého v OlomouciStavební úpravy a přístavba budovy č. 47 – Univerzita Palackého v OlomouciStavební úpravy a přístavba budovy č. 47 – Univerzita Palackého v OlomouciStavební úpravy a přístavba budovy č. 47 – Univerzita Palackého v OlomouciStavební úpravy a přístavba budovy č. 47 – Univerzita Palackého v OlomouciStavební úpravy a přístavba budovy č. 47 – Univerzita Palackého v Olomouci

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceČVUT – KOKOS Kladno

ČVUT – KOKOS Kladno

Zrekonstruovanými prostorami se nově pyšní objekt KOKOS Kladno patřící Českému vysokému učení technickému v Praze. Sjednotili jsme neucelené vnitřní části výškové budovy s děkanátem, kancelářemi a laboratořemi, spojovacího krčku s dvorním traktem i některé místnosti v…