English

SURF ARÉNA – Praha (Letňany)

Tímto prvním a zároveň jediným indoorsurfingovým zařízením v republice se mohou pochlubit pražské Letňany. Milovníci surfování, od začátečníků až po pokročilé, mají možnost užívat si jízdu na speciálně vytvořené vlně a pro ty, kdo dávají přednost posezení u dobré kávy, je k dispozici kavárna s výhledem na bazén, takže o jedinečnou podívanou rozhodně nepřijdou. Surf Arena otevřela nadšencům pro tento netradiční sport nové možnosti a my jsme rádi, že jsme mohli být u toho od samého počátku.

SURF ARÉNA – Praha (Letňany)

První výzvu, které jsme čelili, představovaly výsledky hydrogeologického průzkumu parcely. Protože v základové vrstvě byly zjištěny jíly a spraše, založili jsme stavbu na pilotách. Základová deska byla opatřena hydroizolačním souvrstvím se skelnou výztuží pro zamezení průniku vlhkosti z podloží. Na pevných základech pak vyrostl elegantně řešený třípodlažní kvádr s proskleným portálem.

V přízemí, jež tvoří technickou část budovy, se nachází parkoviště a strojovny – své zázemí tu má strojovna vzduchotechniky, vysokého i nízkého napětí a také bazénové technologie. Nad nimi ve druhém podlaží je umístěna samotná surfařská vlna a kavárna s podiem pro koncerty a další společenské akce, které se v areálu konají. Do posledního podlaží si surfaři chodí nejen pro neopreny, ale i pro cenné rady instruktorů, kteří jim v instruktážní místnosti poví, jak na to. A potom už hurá na vlnu – schodiště vedoucí na její horní hranu návštěvníci najdou rovněž v posledním patře.

Budova Surf Areny boří bariéry nejen tím, že nabízí surfování ve vnitrozemí, ale také svou otevřeností pro hosty se sníženou hybností. Kromě prostorného výtahu a parkovacího místa vyhrazeného pro zdravotně postižené je na tyto návštěvníky pamatováno i v rámci sociálního zařízení a sprch vybavených sedačkami.

A jak to v takovém českém surfařském ráji vypadá?! – Podívat se můžete zde nebo se vydejte do Letňan a přesvědčte se na vlastní oči o tom, že jezdit na vlnách se dá i bez moře.

Realizace dokončena v roce 2016
Významné stavbyVideo referenceNovostavby

Video

Fotogalerie

SURF ARÉNA – Praha (Letňany)SURF ARÉNA – Praha (Letňany)SURF ARÉNA – Praha (Letňany)SURF ARÉNA – Praha (Letňany)SURF ARÉNA – Praha (Letňany)SURF ARÉNA – Praha (Letňany)SURF ARÉNA – Praha (Letňany)SURF ARÉNA – Praha (Letňany)SURF ARÉNA – Praha (Letňany)SURF ARÉNA – Praha (Letňany)SURF ARÉNA – Praha (Letňany)SURF ARÉNA – Praha (Letňany)SURF ARÉNA – Praha (Letňany)SURF ARÉNA – Praha (Letňany)SURF ARÉNA – Praha (Letňany)

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceBytový dům v Jičíně

Bytový dům v Jičíně

Nedávno naše společnost dokončila povedený projekt výstavby bytového domu v Jičíně. Jedná se o novostavbu o sedmi nadzemních podlažích čítající celkem padesát bytů. Ačkoliv v původním záměru investor volil především byty 1+KK, nakonec od tohoto rozhodnutí upustil a dům…