English

SURF ARÉNA – Praha (Letňany)

Tímto prvním a zároveň jediným indoorsurfingovým zařízením v republice se mohou pochlubit pražské Letňany. Milovníci surfování, od začátečníků až po pokročilé, mají možnost užívat si jízdu na speciálně vytvořené vlně a pro ty, kdo dávají přednost posezení u dobré kávy, je k dispozici kavárna s výhledem na bazén, takže o jedinečnou podívanou rozhodně nepřijdou. Surf Arena otevřela nadšencům pro tento netradiční sport nové možnosti a my jsme rádi, že jsme mohli být u toho od samého počátku.

SURF ARÉNA – Praha (Letňany)

První výzvu, které jsme čelili, představovaly výsledky hydrogeologického průzkumu parcely. Protože v základové vrstvě byly zjištěny jíly a spraše, založili jsme stavbu na pilotách. Základová deska byla opatřena hydroizolačním souvrstvím se skelnou výztuží pro zamezení průniku vlhkosti z podloží. Na pevných základech pak vyrostl elegantně řešený třípodlažní kvádr s proskleným portálem.

V přízemí, jež tvoří technickou část budovy, se nachází parkoviště a strojovny – své zázemí tu má strojovna vzduchotechniky, vysokého i nízkého napětí a také bazénové technologie. Nad nimi ve druhém podlaží je umístěna samotná surfařská vlna a kavárna s podiem pro koncerty a další společenské akce, které se v areálu konají. Do posledního podlaží si surfaři chodí nejen pro neopreny, ale i pro cenné rady instruktorů, kteří jim v instruktážní místnosti poví, jak na to. A potom už hurá na vlnu – schodiště vedoucí na její horní hranu návštěvníci najdou rovněž v posledním patře.

Budova Surf Areny boří bariéry nejen tím, že nabízí surfování ve vnitrozemí, ale také svou otevřeností pro hosty se sníženou hybností. Kromě prostorného výtahu a parkovacího místa vyhrazeného pro zdravotně postižené je na tyto návštěvníky pamatováno i v rámci sociálního zařízení a sprch vybavených sedačkami.

A jak to v takovém českém surfařském ráji vypadá?! – Podívat se můžete zde nebo se vydejte do Letňan a přesvědčte se na vlastní oči o tom, že jezdit na vlnách se dá i bez moře.

Realizace dokončena v roce 2016
Významné stavbyVideo referenceNovostavby

Video

Fotogalerie

SURF ARÉNA – Praha (Letňany)SURF ARÉNA – Praha (Letňany)SURF ARÉNA – Praha (Letňany)SURF ARÉNA – Praha (Letňany)SURF ARÉNA – Praha (Letňany)SURF ARÉNA – Praha (Letňany)SURF ARÉNA – Praha (Letňany)SURF ARÉNA – Praha (Letňany)SURF ARÉNA – Praha (Letňany)SURF ARÉNA – Praha (Letňany)SURF ARÉNA – Praha (Letňany)SURF ARÉNA – Praha (Letňany)SURF ARÉNA – Praha (Letňany)SURF ARÉNA – Praha (Letňany)SURF ARÉNA – Praha (Letňany)

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceVýzkumná základna Archeologického ústavu Mikulčice

Výzkumná základna Archeologického ústavu Mikulčice

Nové archeologické středisko je jedinečné nejen svým zaměřením, ale také neobvyklou architekturou, která se snaží co nejvíce respektovat okolní krajinu. Zároveň zahrnuje všechny funkce potřebné pro archeologické pracoviště. Umožňuje setkávání, badatelskou činnost i…