English

Ústřední vojenská nemocnice Praha – pavilon Vojenského ústavu soudního lékařství a patologie

Pavilon pro Ústřední vojenskou nemocnici v Praze jsme navrhli tak, aby navazoval na starší budovu E. Nová čtyřpodlažní stavba je nižší než sousední objekt a tvoří tím přechodový prvek mezi nemocnicí a zástavbou Radimovy ulice.

Ústřední vojenská nemocnice Praha – pavilon Vojenského ústavu soudního lékařství a patologie

Pavilon slouží dvěma odděleným pracovištím, patologii a Vojenskému ústavu soudního lékařství. V objektu jsou přednáškové místnosti, pitevny a laboratoře, chladírny zemřelých, policejní identifikace, knihovny a pokoje lékařů. Technické zázemí jsme umístili do podzemního patra, které je propojené se zbytkem nemocnice. Účelům jednotlivých prostor odpovídá jejich technické vybavení, vzduchotechniku jsme řešili v každém typu místnosti zvlášť. Pohyb osob na úrovni celého pavilonu je bezbariérový, stejně jako vstup do budovy.

Železobetonový monolitický skelet objektu má vyzdívaný světlý obvodový plášť s tepelnou izolací, výplňové a doplňkové konstrukce jsou šedé. Jednoduchost vnější části budovy kontrastuje s interiérem, kde figuruje několik odstínů jedné barvy. Celá stavba se dvěma výtahy je bezbariérová a pro osoby s omezenou schopností pohybu tak nabízí odpovídající, dostupné zázemí včetně vyhrazeného parkovacího místa.

Kvůli množství inženýrských sítí a jejich ochranných pásem jsme v okolí stavby nemohli vysázet stromy. Zvolili jsme proto stálezelené keře jako skalníky vrbolisté, pokryvné růže či žluté tavolníky japonské, a vyšší keře jako vilín prostřední kvetoucí od ledna do března. Na zbytku plochy jsme vysázeli trávník. Pavilon se tímto začlenil nejen do zástavby a mezi ostatní nemocniční budovy, ale také do okolní přírody.

Realizace dokončena v roce 2015
Významné stavbyNovostavbyStavby pro zdravotnictví a sociální péči

Fotogalerie

Ústřední vojenská nemocnice Praha – pavilon Vojenského ústavu soudního lékařství a patologieÚstřední vojenská nemocnice Praha – pavilon Vojenského ústavu soudního lékařství a patologieÚstřední vojenská nemocnice Praha – pavilon Vojenského ústavu soudního lékařství a patologieÚstřední vojenská nemocnice Praha – pavilon Vojenského ústavu soudního lékařství a patologieÚstřední vojenská nemocnice Praha – pavilon Vojenského ústavu soudního lékařství a patologieÚstřední vojenská nemocnice Praha – pavilon Vojenského ústavu soudního lékařství a patologieÚstřední vojenská nemocnice Praha – pavilon Vojenského ústavu soudního lékařství a patologieÚstřední vojenská nemocnice Praha – pavilon Vojenského ústavu soudního lékařství a patologie

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referencePražská konzervatoř: vybudování koncertního sálu ve dvorním traktu

Pražská konzervatoř: vybudování koncertního sálu ve dvorním traktu

Mladí umělci a hudebníci potřebují svůj um nejenom trénovat, ale také náležitě předvádět. Proto jsme se při budování nového koncertního sálu ve dvorním traktu krásné budovy pražské konzervatoře zaměřili nejen na techniku provedení, ale také na vytvoření patřičné…