English

VĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCI

V blízkosti Právnické a Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a vysokoškolských kolejí vyrostl nový vědeckotechnický park. Moderní stavba bude sloužit univerzitě jako prostor, kde se setkává věda s praxí. Kromě kanceláří a laboratoří tu zájemci najdou například i coworkingové centrum či sídlo Digitálního inovačního hubu Digi2Health.

VĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCI

Během léta jsme dokončili stavbu nového vědeckotechnického parku spadajícího pod Univerzitu Palackého. Realizace odpovídá stanovenému funkčnímu využití (plochy veřejného vybavení) – budovu objektu vědeckotechnického parku Univerzity Palackého lze považovat za prospěšný jak ve smyslu využití stávajícího nevyužívaného areálu, tak ve smyslu dotvoření kompaktního univerzitního celku (kampusu).

Polyfunkční dům vyrostl na místě, kde se dříve nacházel polyfunkční objekt s halou, který byl postaven v roce 1987 pro potřeby Československých drah. Řadu let však areál nebyl nijak využíván a původní stavby tedy byly zdemolovány, aby na místě mohl vzniknout moderní Envelopa Hub. Jako vzpomínka na původní objekty byla zachována dekorativní keramická stěna od významného keramika Imricha Vaneka a jeho ženy Olgy.

Objekt je tvořen lapidárními hmotami dvou křídel, které vyrůstají ze společné podnože. Jednoduché horizontální linie obou čtyřpodlažních křídel jsou protnuty vertikálami nepravidelných „rostlých“ tvarů tvořených živou zelenou fasádou – objekt tak symbolicky navazuje na zelený rekreační pás podél řeky Moravy a společně se zpětným využíváním dešťové vody pro závlahu zelených fasád napomáhá k tvorbě udržitelné architektury a uživatelsky příjemných městských prostor. Vertikální živé vegetační fasády jsou tvořeny takřka 17ti tisíci rostlinami. Mezi oběma trakty (křídly) je umístěna ustoupená hmota tvořená vertikálním komunikačním jádrem a prosklenými spojovacími koridory, přes které je vidět rekreační část střechy v úrovni 2.NP (pobytová střecha nad garážemi v 1.NP). Tento vnitroblok vytváří odpočinkovou zónu pro uživatele objektu a zhodnocuje pohled z vnitřních kanceláří a laboratoří, které se v objektu nacházejí. V přízemí jsou situovány parkovací místa pro uživatele objektu, technické zázemí a komerční prostory.

Celkem se v objektu nachází 35 kanceláří a laboratoří, coworkingové centrum s 28 pracovními místy, 2 venkovní atria či parkování pro 50 aut, včetně stanice pro nabíjení elektromobilů. V levém křídle budovy by se pak brzy měla otevřít kavárna.

Realizace dokončena v roce 2023
Významné stavbyVideo referenceNovostavbyAdministrativní budovyStavby pro školství

Video

Fotogalerie

VĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCIVĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCIVĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCIVĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCIVĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCIVĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCIVĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCIVĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCIVĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCIVĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCIVĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCIVĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCIVĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCIVĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCIVĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCIVĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCIVĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCIVĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCIVĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCIVĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCIVĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCIVĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCIVĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCIVĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCIVĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCIVĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCIVĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCIVĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCIVĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCIVĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCIVĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCIVĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCIVĚDĚCKOTECHNICKÝ PARK UNIVERZITY PALACKÉHO V OLOMOUCI

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceSURF ARÉNA – Praha (Letňany)

SURF ARÉNA – Praha (Letňany)

Tímto prvním a zároveň jediným indoorsurfingovým zařízením v republice se mohou pochlubit pražské Letňany. Milovníci surfování, od začátečníků až po pokročilé, mají možnost užívat si jízdu na speciálně vytvořené vlně a pro ty, kdo dávají přednost posezení u dobré kávy,…