English

Výukový areál Univerzity Pardubice

Kampus Univerzity Pardubice, umístěný v městské části Polabiny, je připraven na nápor nových studentů. Kromě dalších učeben jsme pro ně připravili také již dlouho potřebné rozšíření parkoviště.

Výukový areál Univerzity Pardubice

Nejrozsáhlejší stavební práce proběhly v přízemní budově Dopravní fakulty, jejíž těžké laboratoře ustoupily nutnosti navýšit učební kapacitu. Ve stávajících prostorách vzniklo hned 8 nových učeben a 6 poslucháren vybavených elektricky ovládanými zatemňovacími roletami, takže příjemně v nich bude i během letních měsíců. Čekání na přednášky si studenti mohou ukrátit v moderních odpočinkových zónách před učebnami či v atriu, jež se zazelenalo díky výsadbě několika vzrostlých stromů. Nejen na okrasu, ale i pro posezení či společné debatování zde byla umístěna lavička Václava Havla.

Bylo vybudováno druhé podlaží, které je vyhrazeno zaměstnancům oddělení IT. Vzniklo zde 5 kanceláří, kuchyňka a hygienické zázemí. Touto přístavbou se zároveň dorovnal výškový rozdíl sousedního traktu Dopravní fakulty.

Aby přecházení mezi nově zrekonstruovanou budovou a hojně využívanou budovou EA bylo komfortnější i za nepřízně počasí, přibyl krytý prosklený most, který obě stavby propojil. Jeho vybudování předcházely bourací práce a demontáž zastřešení nad vstupem do EA. Lehkou ocelovou konstrukci mostu jsme od obou budov oddělili jak dilatačně, tak i požárně.

Protože v poslední době roste u studentů obliba dojíždět na přednášky vlastním autem, navýšení počtu parkovacích míst bylo dalším žádaným vylepšením kampusu. Nyní může v areálu pardubické univerzity zaparkovat o 93 vozů více, včetně 5, která převáží osoby se sníženou schopností pohybu a orientace.

Další generace vysokoškoláků se může těšit na praktické a zároveň pěkné studijní prostředí, nás těší, že jsme se na tom mohli podílet.

Realizace dokončena v roce 2015
Rekonstrukce, dostavbyStavby pro školství

Fotogalerie

Výukový areál Univerzity PardubiceVýukový areál Univerzity PardubiceVýukový areál Univerzity PardubiceVýukový areál Univerzity PardubiceVýukový areál Univerzity PardubiceVýukový areál Univerzity PardubiceVýukový areál Univerzity PardubiceVýukový areál Univerzity PardubiceVýukový areál Univerzity PardubiceVýukový areál Univerzity PardubiceVýukový areál Univerzity PardubiceVýukový areál Univerzity PardubiceVýukový areál Univerzity PardubiceVýukový areál Univerzity PardubiceVýukový areál Univerzity PardubiceVýukový areál Univerzity PardubiceVýukový areál Univerzity PardubiceVýukový areál Univerzity PardubiceVýukový areál Univerzity PardubiceVýukový areál Univerzity PardubiceVýukový areál Univerzity Pardubice

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceZŠ Zeleneč a tělocvična

ZŠ Zeleneč a tělocvična

Kapacitně nedostačující areál Základní školy Zeleneč jsme rozšířili o novou budovu pro žáky 2. stupně, ve které se nachází devět učeben a nová tělocvična. Stavbu jsme tunelem napojili na stávající budovu, aby se žáci mohli pohybovat po celém areálu školy suchou nohou.…