English

Zoologická zahrada hl. m. Prahy – technické zázemí – 5. etapa

Povodně napáchaly v pražské ZOO rozsáhlé škody. Stavební firma VW Wachal proto vytvořila nové prostory technického zázemí pro ZOO Praha mimo zátopové území.

Zoologická zahrada hl. m. Prahy – technické zázemí – 5. etapa

Pražská ZOO toho za svoji více než 80letou historii zažila opravdu hodně. Obzvlášť neblaze se pak do její historie zapsaly povodně – umístění areálu na malebném břehu Vltavy si zkrátka vybírá svoji daň. Proto bylo v posledních letech potřeba provést řadu stavebních úprav, které měly za cíl zamezit nebo aspoň zmírnit škody způsobené záplavami.

 

To se týkalo i opakovaně zatopených prostor technického zázemí. Ty proto musely být přesunuty mimo zátopové území, na místo bývalého skladu transportních beden v severní části areálu v pražské Tróji.

 

Poté, co jsme zakázku za necelých 24 milionů získali, jsme se museli v první řadě vypořádat s demontováním ocelové konstrukce stávající skladovací haly, s přemístěním 3 kontejnerů, stejně jako s odstraněním stromů a zeleně bránící výstavbě. Na základě doporučení statika pak následoval plnohodnotný geologický průzkum území stavby.

 

Teprve poté mohla proběhnout stavba samotného objektu. Cílem bylo vytvoření dvoupodlažní budovy obsahující šatny pro zaměstnance, zámečnickou dílnu, garáže multikár, archiv a truhlárnu. V přízemí pak bude i prostor určený ke skladování – stejně jako tomu bylo u jeho předchůdce. Oproti předchozímu objektu ale byla konstrukce nové budovy navržena jako kombinace železobetonu a nosného zdiva. Železobetonové stropní desky nad 1. NP i 2. NP byly provedeny z pohledového betonu odpovídajícího velmi vysokým požadavkům na kvalitu.

 

Obě podlaží byla propojena vnitřním tříramenným schodištěm zhotoveným z železobetonového monolitu. Plášť budovy jsme pak opatřili náležitou tepelnou i zvukovou izolací.

I přes ryze provozní účel budovy se nám podařilo splnit požadavky zadavatele, a budova tak nejen splňuje všechny nároky na funkčnost, ale také vhodně zapadá do okolního prostředí. Pokud i vy chcete svůj stavební projekt svěřit do správných rukou, ozvěte se nám.

Realizace dokončena v roce 2017
Rekonstrukce, dostavby

Fotogalerie

Zoologická zahrada hl. m. Prahy – technické zázemí – 5. etapaZoologická zahrada hl. m. Prahy – technické zázemí – 5. etapaZoologická zahrada hl. m. Prahy – technické zázemí – 5. etapaZoologická zahrada hl. m. Prahy – technické zázemí – 5. etapaZoologická zahrada hl. m. Prahy – technické zázemí – 5. etapaZoologická zahrada hl. m. Prahy – technické zázemí – 5. etapaZoologická zahrada hl. m. Prahy – technické zázemí – 5. etapaZoologická zahrada hl. m. Prahy – technické zázemí – 5. etapaZoologická zahrada hl. m. Prahy – technické zázemí – 5. etapaZoologická zahrada hl. m. Prahy – technické zázemí – 5. etapaZoologická zahrada hl. m. Prahy – technické zázemí – 5. etapaZoologická zahrada hl. m. Prahy – technické zázemí – 5. etapaZoologická zahrada hl. m. Prahy – technické zázemí – 5. etapa

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceVýukový areál Univerzity Pardubice

Výukový areál Univerzity Pardubice

Kampus Univerzity Pardubice, umístěný v městské části Polabiny, je připraven na nápor nových studentů. Kromě dalších učeben jsme pro ně připravili také již dlouho potřebné rozšíření parkoviště.