English

3 kanceláře, ve kterých byste klidně zůstali přesčas

Originální kanceláře jsou v kurzu. A jaké jsou současné trendy? Podívejte se na konkrétní ukázky.

3 kanceláře, ve kterých byste klidně zůstali přesčas

Originální kanceláře jsou v kurzu. A jaké jsou současné trendy? Podívejte se na konkrétní ukázky.

 

Zaměstnavatelé nabízejí v poslední době stále více benefitů. Jedním z nich je i příjemné pracovní prostředí. Proto jsme také před nedávnem psali o tom, že nudným kancelářím již odzvonilo. Téma jsme však ani zdaleka nevyčerpali, a proto se k němu s odstupem několika měsíců vracíme. Tentokrát se podíváme na současné trendy v uspořádání kanceláří trochu podrobněji a ukážeme si je na konkrétních příkladech.

 

# 1 Kanceláře Googlu

Jistě nepřekvapí, že mezi největší inovátory kancelářských prostor patří především firmy pohybující se v oblasti IT. Synonymem kreativních a útulných kanceláří se pak stala sídla společnosti Google. Kanceláře největšího světového internetového vyhledávače září pestrými barvami, najdeme v nich skluzavky, hřiště na minigolf, a dokonce i tělocvičny.

 

V kanceláři Googlu v New Yorku nechybí ani skluzavka.

 

Samozřejmostí jsou pak místa k odpočinku, gauče, hamaky nebo všudypřítomné barevné polštářky a taburety. Každá kancelář je jedinečná, a tak například v Tel Avivu se můžete pokochat výhledem na Středozemní moře nebo se odreagovat v místnosti plné stavebnic Lego, zatímco v Dublinu byste si kancelář mohli snadno splést s botanickou zahradou.

 

# 2 Architektonické studio SelgasCano

Inspirativní a podnětné prostředí ovšem nepotřebují jen programátoři, ale i další kreativní profese, jako jsou třeba architekti. Španělští architekti José Selgas a Lucia Cano se proto rozhodli porušit staré přísloví o kovářově kobyle a navrhli pro svoje studio zcela jedinečné prostory. Jejich prosklená kancelář je částečně zapuštěná do země a ze všech stran obklopená zelení – a to přesto, že se nachází v těsné blízkosti Madridu.

 

Klidné prostředí v blízkosti velkého města je ideální kombinací pro umístění kanceláře.

 

# 3 Kterákoliv kancelář v Silicon Valley

„Křemíkové údolí“ nacházející se v kalifornské Bay Area je v současnosti světovým centrem technologických inovací. Zaběhnuté velké korporace i nadějné start-upy se zde proto neustále přetahují o slibné talenty i zkušené matadory.

 

Takto to vypadá v kancelářích sociální sítě Yammer.

 

Z tohoto důvodu se firmy jako Facebook, Yammer, Twitter, Cisco nebo Comcast předhánějí v tom, kdo svým zaměstnancům nabídne větší komfort i pohodu na pracovišti. Rozsáhlé a útulné relaxační zóny, pohodlné posezení, stylový nábytek i široká nabídka firemních kantýn jsou už prakticky samozřejmostí.

 

I proto někdy není na první pohled úplně patrné, zda se skutečně jedná o kancelář, nebo o dětské hřiště či hipsterskou kavárnu. A tento trend se již rozšířil z okolí San Francisca i do našich končin, takže podobně zařízené kanceláře najdeme i v Berlíně, Praze či Vídni. Pokud chcete pro svoje zaměstnance vytvořit útulné a moderní pracovní prostředí, dejte nám vědět. Se stavbami i rekonstrukcemi kanceláří máme rozsáhlé zkušenosti.

 

Zdroje foto: Staticflickr.com

 
BlogPublikováno 19.1.2018

Sdílejte článek

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceZateplení kolejí Českého vysokého učení technického na Strahově

Zateplení kolejí Českého vysokého učení technického na Strahově

Dva bloky strahovských kolejí jsou připraveny na topnou sezonu i parné léto. Bydlení určené studentům ČVUT má novou zateplenou fasádu a proběhla také výměna oken. Při rekonstrukci jsme, dle požadavků Národního památkového ústavu, zachovali industriální vzhled obou…