English

4 zásady při zateplování budovy

Tepelná izolace je důležitým předpokladem pohodlného a šetrného bydlení. Podívejte se, proč byste měli věnovat zateplení domu pozornost, i když zrovna není topná sezóna.

4 zásady při zateplování budovy

Tepelná izolace je důležitým předpokladem pohodlného a šetrného bydlení. Podívejte se, proč byste měli věnovat zateplení domu pozornost, i když zrovna není topná sezóna.

 

Před několika měsíci jsme se zabývali tím, na čem všem závisí akustické vlastnosti budovy. Nyní se zaměříme na zajištění tepelného komfortu v budově. A i když už topná sezóna skončila, je tepelná izolace důležitým předpokladem pohodlného a především šetrného bydlení. Nebudeme se zde pitvat v technických detailech, spíš si představíme základní principy (z vlastní zkušenosti víme, že je potřeba je neustále připomínat).

 

# 1 Zateplujte ve správný čas

Zateplování domu v nevhodné sezóně s sebou nese řadu rizik. Vysoká vlhkost vzduchu a  mrazíky komplikují správnou aplikaci a zaschnutí fasádních lepidel s tepelnou izolací. Nemluvě o tom, že při nízkých teplotách se nepracuje zrovna nejlíp, což zvyšuje riziko nedodělků, zmetků nebo úrazů.

 

Zateplovat v zimě opravdu nemá smysl.

 

Bohužel, řada majitelů nemovitostí zateplovací práce odkládá na poslední chvíli – často až do sychravých posledních dnů. I zde platí staré rčení „práce kvapná, málo platná“. Pokud se tedy chystáte zateplovat, vše dobře promyslete, naplánujte a s pracemi začněte až ve chvíli, kdy venku bude stabilně přes 10 °C.

 

# 2 Zateplujte se správným materiálem

Na trhu je k dostání celá řada různých tepelně-izolačních materiálů, takže určitě je z čeho vybírat. Dlouhodobě se vysoké oblibě těší klasický pěnový polystyren a různé typy minerální vlny (například skelná vata). Kvalitní izolační materiál je nutnou podmínkou pro funkční zateplení vaší budovy, proto se na něm nevyplatí šetřit. Špatné zateplení totiž rozhodně nevyměníte tak snadno, jako nepadnoucí boty.

 

# 3 Zateplujte celý dům, ne jen jeho část

Teplo, stejně jako voda, si vždycky najde cestu. Zateplovat jen určitou část budovy je proto doslova vyhazování peněz. Teplo vám prostě jen bude unikat jinudy. Zateplení budovy je proto potřeba vzít z gruntu – jedině tak dosáhnete skutečné úspory nákladů za topení. Nikdo není tak bohatý, aby si mohl dovolit šetřit na nesprávném místě.

 

# 4 Přizvěte odborníky

I když si možná říkáte, že byste si zvládli zateplit dům sami, není dobré přeceňovat svoje síly. Pokud si chcete ušetřit zbytečné starosti, utracené peníze a promarněný čas, svěřte zateplení svého objektu odborníkům. Ti na základě vaší projektové dokumentace najdou vhodné řešení. Pokud jde navíc o novostavbu, pak snad ani nemá smysl uvažovat o tom, že byste po víkendech lepili na fasádu polystyren. Ozvěte se nám a my už vymyslíme, čím, kdy a jak váš dům zateplit.

 

Zdroj foto: Staticflickr.com, unsplash.com, pixabay.com

 

BlogPublikováno 12.4.2018

Sdílejte článek

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referencePřístavba Domova seniorů Břeclav – kuchyně

Přístavba Domova seniorů Břeclav – kuchyně

Novou kuchyň a administrační část má Dům s pečovatelskou službou Břeclav. V rámci areálu v ulici Na Pěšině v Břeclavi jsme přistavěli pavilon, který bude moderním zázemím pro zdejší centrální kuchyni. Ta dosud každý den vařila okolo 1 300 jídel pro obyvatele domova s…