English

5 rad, jak opticky zvětšit malý byt

Připadá vám váš byt či dům trochu stísněný? Pokud zrovna neobýváte opravdu velmi malý dům, určitě s tím půjde něco udělat. Stačí jen jiné uspořádání, lépe zvolit barvy a pár dalších úprav. I z malého bytu jde vykouzlit příjemné místo, které je alespoň naoko větší, než se zdá.

5 rad, jak opticky zvětšit malý byt

Připadá vám váš byt či dům trochu stísněný? Pokud zrovna neobýváte opravdu velmi malý dům, určitě s tím půjde něco udělat. Stačí jen jiné uspořádání, lépe zvolit barvy a pár dalších úprav. I z malého bytu jde vykouzlit příjemné místo, které je alespoň naoko větší, než se zdá.

 

#1 Zbavte se dveří a příček

Jakékoli rozdělení už tak malého prostoru způsobí ještě větší pocit stísněnosti. Asi nikdo netouží po několika miniaturních kamrlících. Uspořádat funkční zóny vám pomohou barvy, případně skříně či police, které zastanou funkci stěny symbolicky i prakticky. Využít můžete i závěsy či pojízdné stěny.

 

#2 Nebojte se skla

Sklo odlehčí nejen masivní nábytek. Hodí se do dvířek kuchyňské linky, do vestavěných skříní a nic nezkazíte ani prosklenými pokojovými dveřmi. Byt zvětšíte také tím, že do něj pustíte hodně světla, proto je dobré myslet na pořádná okna. A v neposlední řadě popřemýšlejte i nad využitím zrcadel. Díky odrazu dokáží s malými místnostmi divy.

 

A studio apartment with a grey couch, twin bed, office desk chair, coffee table, wooden seat, bookshelf, desk, and potted plants

Dostatek světla přehluší i jiné interiérové chyby.

#3 Rozmyslete si volbu barev

Barvy, to je hotová alchymie. Chcete místnost rozšířit, zvýšit nebo prodloužit? Vyhrajte si s barvami. Efekt bude ještě výraznější, než čekáte. Obecně však platí totéž, co v oblékání. Tmavé barvy zmenšují, světlé naopak. Volte proto ideálně světlé odstíny studených barev.

 

#4 Na úložné prostory musíte chytře

Někdo tomu říká přeplácanost, někdo nepořádek. Přehršel dekorací, doplňků nebo dokonce neuklizených věcí působí chaoticky a prostor zmenšuje. Promyšlené úložné prostory však dokáží mnoho. Využijte skříně s posuvnými dveřmi, závěsné systémy, které místnost provzdušní, či prostor pod schody. Místo na malou knihovničku najdete třeba i u stropu, fantazii se meze nekladou.

 

#5 Sjednoťte podlahu

Správně zvolená podlaha vám může hodně pomoci. Ideální je zvolit světlou dřevinu a položit ji v celém bytě. Ještě větším dojmem pak bude byt působit, když bude celý bez prahů. Získáte tak jednolitou plochu, která celý prostor příjemně propojí.

 

Nechte si poradit

Chcete nutnosti podobných interiérových vychytávek předejít? Potřebujete pomoci s rekonstrukcí, aby vám malý byt více vyhovoval? Nechte si nejen poradit, ale celý dům také postavit zkušenými profesionály. Ozvěte se nám. Najdeme to nejlepší řešení pro vaši stavbu.
 

zdroj fotek: unsplash.com

 

BlogPublikováno 20.6.2018

Sdílejte článek

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceNárodní centrum zahradní kultury – Květná zahrada v Kroměříži

Národní centrum zahradní kultury – Květná zahrada v Kroměříži

Nádherný francouzský park a zároveň pestrobarevná přírodní chlouba města Kroměříže. Řeč je o památce zapsané na seznam světového kulturního dědictví UNESCO – Květné zahradě. Představuje unikátní typ barokní zahrady ze 17. století, jediné svého druhu v Evropě. Její…