English

5 těžko uvěřitelných hotelových NEJ

Chtěli byste strávit dovolenou v opravdu luxusním hotelu? Anebo sníte o něčem zcela neobyčejném? Co třeba hotel na dně oceánu nebo hotel pro nadšence ve tvaru psa? Poznejte některé hotelové kuriozity a získejte spoustu inspirace na léto.

5 těžko uvěřitelných hotelových NEJ

Chtěli byste strávit dovolenou v opravdu luxusním hotelu? Anebo sníte o něčem zcela neobyčejném? Co třeba hotel na dně oceánu nebo hotel pro nadšence ve tvaru psa? Poznejte některé hotelové kuriozity a získejte spoustu inspirace na léto.

#1 Nejdražší hotel světa

Nejdražším hotelem světa je Lover’s Deep British Submarine Hotel u ostrova Svatá Lucie. Jak už název napovídá, jde o luxusní ubytování na dně korálového útesu. Oceán tak můžete pozorovat všude kolem sebe ze svého proskleného apartmá. A cena? 150 000 dolarů za noc.

 

Nejdražší hotel světa vám nabídne úchvatnou podívanou.

 

#2 Nejmenší hotel světa

Zřejmě nejmenší hotel na světě si zařídil jistý Jordánec, kterého napadlo pronajímat starý poničený Volkswagen Beetle, samozřejmě v lůžkové úpravě. Dva hosté zde mají k dispozici ručně vyšívané polštáře, v nedaleké jeskyni recepci i stánek se suvenýry. No nejeďte tam.

 

Sky blue Volkswagen Beetle parked near the beach at Padstow

Hotelový pokoj ve starém Volkswagenu? Proč ne.

 

#3 Největší hotel světa

10 000 pokojů, 70 restaurací, 44 pater nebo třeba 5 střešních heliportů. Takhle velký bude hotel Abraj Kudai, který bude dokončený nejspíše příští rok v arabské Mekce. K tomu si připočtěme samozřejmě parkoviště, kongresová centra, a dokonce autobusovou zastávku. To už by chtělo pro cestu do pokoje pořádně podrobnou mapu.

 

Mecca, Hajj, People, Group, Persons, Crowd, Meeting

Stavět obří hotel v Mekce má své opodstatnění.

 

#4 Nejvyšší hotel světa

Trpíte ve výškách závratěmi? Pak pro vás asi nebude nejideálnějším místem k pobytu hotel Gevora v Dubaji. Je totiž nejvyšším hotelem na světě a měří celých 356 metrů. Hotel se 75 patry otestovali první návštěvníci na začátku letošního roku.

 

#5 Nejpodivnější hotel světa

Nedosahují takové proslulosti jako jiné slavné hotely, svým konceptem si však získaly pořádnou popularitu. Už jste někdy bydleli v hotelu ze soli, v hotelu ve tvaru konečníku, kanalizační roury či psa? Právě Dog Bark Park Inn ve Spojených státech je jedním z nejpodivnějších hotelů na světě. V devět metrů vysoké budově ve tvaru bígla pohodlně přenocují až 4 milovníci psů.

 

Dog Bark Park, Cottonwood, Idaho.jpg

Pro milovníky psů ideální místo pro dovolenou.

 

Pokud vás zajímá spíše krása prostředí, ve kterém se hotel nachází, vyberte si pro dovolenou náš hotel Kurzovní v překrásných Jeseníkách. A jestli chystáte své ubytovací zařízení zmodernizovat či rozšířit, ozvěte se nám, společně to zvládneme.

 

zdroj fotek: wikimedia.org, unsplash.com

 

BlogPublikováno 27.6.2018

Sdílejte článek

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceRekonstrukce gynekologicko-porodního oddělení Karviná

Rekonstrukce gynekologicko-porodního oddělení Karviná

Oddělení se nachází v areálu karvinské nemocnice Ráj a zajišťuje svým zázemím důležitou službu pro rodičky i novorozence. Stejně tak zdravotnický personál potřebuje moderní a dobře vybavený prostor pro svou práci. Cílem rekonstrukce proto bylo zvýšit celkový standard…