English

Co vše umí sádrokarton? Pomůže téměř kdekoli

Jak vyřešit zateplení, rychlou výstavbu příčky v místnosti nebo snížení stropu? Pomůže vám sádrokarton. Že toho moc nevydrží? To už dnes neplatí. Na trhu je celá řada kvalitních typů, stačí si jen vybrat ten, který se pro váš projekt hodí nejvíce. Zjistěte, kde můžete sádrokarton využít, a jak si s ním usnadníte život.

Co vše umí sádrokarton? Pomůže téměř kdekoli

Co od něj můžeme čekat?

Sádrokarton je zjednodušeně řečeno panel z lisované sádrové hmoty mezi dvěma silnými kartony papíru. Sádrokartonové desky jsou lehké, snadno se upraví do požadovaného tvaru, a navíc oproti tradičním materiálům příliš nezatíží vaši peněženku.

Další specifické vlastnosti jednotlivých typů sádrokartonových desek pak určují jejich barvy:

  • Modré desky dokonale izolují hluk
  • Zelené kartony jsou odolné proti vlhkosti
  • Červené a růžové se vyznačují protipožární odolností
  • Bílá klasika je nejlevnější, hodí se do míst s menší mírou vlhkosti.

Jak jej využijeme?

Máte otvor na odvod par úplně jinde, než kam chcete umístit digestoř? Potřebujete snížit strop? Hodilo by se vám přepažení velké místnosti příčkou? Sádrokarton vám usnadní život. Krásně s ním skryjete instalační vedení, můžete ho ohýbat a řezat do potřebných tvarů nebo jej využít jako tepelnou izolaci.

Příjemné s užitečným tak spojíte například při zakrytí nevzhledné betonové stěny, roury pro odvod par nebo nepotřebných výklenků. Sádrokarton vám pomůže také s odhlučněním, zvuk se přes něj dostává jen velmi těžko.

Sádrokartonové desky pomohou například při rychlé stavbě příček.

Jak na to?

Sádrokarton je vlastně taková skládačka. Připevňuje se na nosnou konstrukci pomocí šroubů, záleží pak na typu nosné konstrukce, jaké šrouby využijeme. Následuje tmelení spár a poté povrchová úprava sádrokartonových desek.

Při instalaci sádrokartonu nebudete mít problémy se statikou, nebudete ani sekat drážky a průchody pro rozvody. Voda a elektřina se dobře vede ve volném prostoru příček. Při zavěšování těžkých polic na sádrokartonovou stěnu si vyberte místa nosné konstrukce, samotná stěna totiž příliš nosná není.

Nechte to na odbornících

Práci se sádrokartonem může zvládnout i šikovný domácí kutil. I ten však bude muset v prodejně stavebnin pečlivě konzultovat s profesionály výběr správného typu sádrokartonových desek. Jistotou je však obrátit se na nás. Pomůžeme vám s výběrem materiálu i kompletním řešením vaší stavby.

zdroj fotek: wikimedia.org

BlogPublikováno 22.8.2018

Sdílejte článek

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referencePražská konzervatoř: vybudování koncertního sálu ve dvorním traktu

Pražská konzervatoř: vybudování koncertního sálu ve dvorním traktu

Mladí umělci a hudebníci potřebují svůj um nejenom trénovat, ale také náležitě předvádět. Proto jsme se při budování nového koncertního sálu ve dvorním traktu krásné budovy pražské konzervatoře zaměřili nejen na techniku provedení, ale také na vytvoření patřičné…