English

Falcové nebo bezfalcové dveře?

Stavíte či rekonstruujete své bydlení, a jste právě u výběru dveří? V dnešní době se často setkáváme s pojmem bezfalcové dveře. O co se jedná a jaký je rozdíl mezi falcovými a zmíněnými bezfalcovými dveřmi?

Falcové nebo bezfalcové dveře?

Falcové dveře

U falcových dveřích mluvíme o klasických dveřích, jejichž výhodou je překrytá mezera mezi zárubní a dveřním křídlem, tedy jejich konstrukce lépe těsní. Nevýhodou u tohoto typu dveří jsou jasně viditelné panty.

Bezfalcové dveře

Tento typ dveří nemá profilovanou hranu. Tedy jejich dveřní křídlo tvoří jednu rovinu se zárubní. Bezfalcové dveře tak tvoří jednoduchou a čistou linii, která se hodí do mnoha interiérů. Chytrým doplňkem u těchto dveří jsou magnetické zámky, které mají hned několik výhod. Tím hlavním je, že při zavírání dveří není potřeba stisknout kliku. Střelka zámku je po celou dobu schovaná ve falci zárubně a až při dovření dveří si protiplech přitáhne tuto střelku k sobě a dveře tak zůstanou zavřené. Nedochází tak tedy k hlasitému efektu při bouchnutí dveřmi.

Při rozhodování mezi falcovými a bezfalcovými dveřmi je důležité vzít v potaz cenu dveří, která je ve většině případů u falcových dveří nižší.

BlogPublikováno 25.7.2023

Fotogalerie

Falcové nebo bezfalcové dveře?Falcové nebo bezfalcové dveře?

Sdílejte článek

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceNemocnice Kroměříž – dialýza

Nemocnice Kroměříž – dialýza

Zcela nové prostory získalo dialyzační oddělení kroměřížské nemocnice. Modernějších, a především velkorysejších prostor jsme dosáhli rekonstrukcí stávající budovy a přístavbou zcela nového objektu. Projekt, díky kterému nyní pacienti najdou veškeré prostory…