English

Hotely, které se staly legendami

Profesionální personál, non-stop servis, elegantní prostředí a komfortní vybavení jsou samozřejmým atributem většiny hotelů. Některé z nich však nabízejí i něco navíc – bohatou historii, která jim přinesla kultovní status. Podívejte se na hotely, které se staly legendami.

Hotely, které se staly legendami

Profesionální personál, non-stop servis, elegantní prostředí a komfortní vybavení jsou samozřejmým atributem většiny hotelů. Některé z nich však nabízejí i něco navíc – bohatou historii, která jim přinesla kultovní status. Podívejte se na hotely, které se staly legendami.

 

Sacher – hotel na krásném modrém Dunaji

Vídeňský hotel Sacher byl založen roku 1876 restauratérem a zásobovatelem císařského dvora Eduardem Sacherem. Rodina Sacherů získala značné renomé díky Sacherovu dortu (Sachertorte), jejž poprvé upekl Eduardův otec Franz v roce 1832 pro rakouského kancléře Metternicha. Rodinné jméno a organizační schopnosti Eduardovy ženy Anny pomohly v  předvečer první světové války vytvořit ze Sacheru jeden z nejprestižnějších hotelů na světě.

Vídeň zažívala na počátku 20. století svoji zlatou éru. Přitahovala umělce (z nichž někteří nesli nepřijetí na místní Akademii výtvarných umění skutečně těžce), intelektuály a šlechtice z celé habsburské monarchie. A celá řada z nich nocovala právě v Sacheru. Mimo to byl hotel Sacher také oblíbeným místem pro setkávání diplomatů.

 

Hotel_Sacher_Entrance.jpg

 

Divoké události následujících let (zapříčiněné mimo jiné zmíněným zhrzeným malířem) značně zkomplikovaly i provoz hotelu Sacher. Přes to všechno ale hotel funguje dodnes. A ačkoliv rodinu Sacherů ve vedení podniku vystřídala rodina Gürtlerových, hotel si stále drží své starosvětské kouzlo.

Mezi významné rezidenty tohoto hotelu patřili například František Josef I., John Fitzgerald Kennedy nebo královna Alžběta.

 

Hotel Chelsea – inspirace i útočiště umělců

Pokud je vídeňský hotel Sacher symbolem noblesy starého světa, pak je newyorský hotel Chelsea jednoznačně symbolem nespoutaného bohémství. Od svého otevření v roce 1885 (respektive přeměně na hotel roku 1905) byla dvanáctipatrová novogotická budova hotelu přechodným i stálým útočištěm úctyhodného počtu umělců, hudebníků a spisovatelů.

 

hotel1.jpg

 

Největší popularitu hotel zažil v bouřlivých 60. letech. Jen namátkou – žili zde Bob Dylan, Patti Smith, Leonard Cohen, Jim Morrison i Allen Ginsberg. Arthur C. Clark zde napsal kultovní sci-fi 2001: Vesmírná Odyssea a Jack Kerouac svůj nejslavnější román Na Cestě. Hotel momentálně prochází rozsáhlou rekonstrukcí, znovuotevření je plánováno na příští rok.

 

aa.jpg
 

Výčet legendárních hotelů by nebyl úplný bez pařížského Ritzu, kde několik let žil a tvořil Ernest Hemingway či Marcel Proust, nebo newyorského hotelu Waldorf Astoria, který je učebnicovým příkladem stylu Art Deco.

 

p3117728.jpg

 

Nocleh ve zmíněných hotelích není levnou záležitostí a musíte se navíc smířit s pobytem v rušném prostředí velkoměsta. Pokud chcete raději trochu klidu v přírodě, navštivte třeba náš Sporthotel Kurzovní. Je to nejvýše položený horský hotel v České republice, který se hodí nejen pro individuální rekreaci v krásném prostředí CHKO Jeseníky, ale také k pořádání firemních akcí, školení nebo konferencí.

Můžete se také podívat na pár záběrů z modernizace hotelu, kterou jsme měli na starosti. Potřebujete poradit s rekonstrukcí objektu či novostavbou? Ozvěte se nám, o všechno se postaráme.

Zdroje obrázků:

staticflicker.com, wikimedia.org, kurzovni.eu

 

 

BlogPublikováno 27.7.2017

Sdílejte článek

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceHotel a restaurace RAJKA

Hotel a restaurace RAJKA

Nedávno jsme dokončili rekonstrukci areálu Rajka ve Valašském Meziříčí. K restauraci, která zde stojí už od 90. let, nyní přibyl i hotel, který pojme téměř sedmdesát hostů.