English

Je plechová střešní krytina designovou revolucí?

Plechová střešní krytina má hodně co nabídnout pokud jde o všestrannost, trvanlivost nebo energetickou účinnost. Její metody instalace mají však v současné době určité nevýhody. Nový střešní systém Eclipse však tyto nedostatky spolehlivě redukuje.

Je plechová střešní krytina designovou revolucí?

Plechová střešní krytina má hodně co nabídnout pokud jde o všestrannost, trvanlivost nebo energetickou účinnost. Její metody instalace mají však v současné době určité nevýhody. Nový střešní systém Eclipse však tyto nedostatky spolehlivě redukuje.

Alternativa ke standartním střešním systémům

Většina kovových střech fungují na základě systémů se stojatými spoji nebo také systémů průchodně upevněných se stojatými spoji, které bývají nejčastější. U prvního typu systémů nejsou žádné průsaky, spojovací prostředky jsou dokonale zakryté a tak pomáhají minimalizovat riziko netěsnosti. Na druhou stranu je jejich instalace složitější a dražší než je tomu u průchodně upevněných systémů.

U těchto systémů pronikají úchytky panelu do samotných střešních panelů. Obvyklá volba upevnění jsou hřebíky nebo šrouby s gumovým těsněním. Ty se sice dobře instalují, penetrace však, jak se dalo očekávat, zvyšuje riziko prosáknutí.

Střešní systém Eclipse spojuje výhody obou systémů v jeden nízkonákladový, snadno instalovatelný systém. Nyní dostanete jednoduchost průchodně upevněného systému spolu s absolutní nepropustností díky nulovým spárám.

Větší pevnost, nový vzhled a nižší náklady

Střešní systém Eclipse využívá šestatřiceti palcové široké panely, které jsou průchodně upevněny s unikátním systémem žeber a latí. Lať zapadne přes žebra a chrání střechu před deštěm a zároveň zakrývá spojovací materiál. Výsledkem je střecha, která je silnější a zároveň odolnější proti povětrnostním vlivům. S tímto systémem je střecha také uhlazenější a vzhledově atraktivnější.

Průměrná stojatá drážka střešního panelu dosahuje 12 až 19 palců, takže širší panely urychlují instalační práci. Panely mohou být navíc instalovány nad otevřenými vaznicemi. Tyto výhody snižují cenu instalace a také náklady na materiál.

BlogPublikováno 15.8.2016

Fotogalerie

Je plechová střešní krytina designovou revolucí?Je plechová střešní krytina designovou revolucí?Je plechová střešní krytina designovou revolucí?

Sdílejte článek

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceNárodní centrum zahradní kultury – Květná zahrada v Kroměříži

Národní centrum zahradní kultury – Květná zahrada v Kroměříži

Nádherný francouzský park a zároveň pestrobarevná přírodní chlouba města Kroměříže. Řeč je o památce zapsané na seznam světového kulturního dědictví UNESCO – Květné zahradě. Představuje unikátní typ barokní zahrady ze 17. století, jediné svého druhu v Evropě. Její…