English

Koupání na zahradě? Vyberte si správný bazén

Jak si pořádně vylepšit třeba už následující léto? Pořiďte si na zahradu bazén. V úmorných vedrech nenajdete lepší způsob, jak se zchladit a odpočinout si. U sebe na zahradě navíc budete mít na rozdíl od veřejného koupaliště hezké soukromí. Přečtěte si, jaké máte možnosti při výběru zahradního bazénu.

Koupání na zahradě? Vyberte si správný bazén

Zvolte vhodný typ bazénu

Záleží samozřejmě na možnostech prostorových i finančních. Pokud však nebereme v potaz balkonová brouzdaliště, jsou nejlevnější variantou zahradní nafukovací bazény. Nezaberou mnoho prostoru, dospělí se v nich osvěží a děti pobaví. U dražších modelů je možné dokoupit filtraci či schůdky. Jejich životnost je však bohužel značně omezená.

aerial shot of white and blue swimming pool
Při výběru tvaru bazénu dejte průchod fantazii.

Častou variantou na českých zahradách jsou nadzemní bazény oválných či kruhových tvarů. Skládají se z nosné konstrukce a těla z fólie. Kromě poměrně nenáročné montáže a příznivé ceny však mají i řadu nevýhod. Snadno se poškodí, ruší celkový vzhled zahrady a hůře se zastřešují.

Ideální variantou, byť nejdražší, jsou zapuštěné bazény. Mohou disponovat pohodlným schodištěm, být i ve svažujícím se terénu a lehce se zastřeší. V závislosti na materiálu vám vydrží i desítky let. Z jakých materiálů tedy můžete vybírat?

  • Plastové či laminátové
  • Kovové – plechové či nerezové
  • Betonové

Jaký vybrat tvar?

Vyberete si už hotovou plastovou bazénovou vanu, anebo si necháte svařit tvar, jaký chcete? Při výběru tvarů je bez ohledu na materiál potřeba brát v úvahu umístění bazénu v zahradě a prostorové možnosti, jinak se dnes už fantazii meze nekladou. Netradiční tvary vám naopak mohou poskytnout spoustu vodní plochy i na poměrně malém místě.

aerial photo of swimming pool with green leafed trees
Zapuštěný bazén je nejdražším, ale i nejvhodnějším řešením.

Kam s ním?

Umístění bazénu samozřejmě závisí především na prostoru, který vaše zahrada poskytuje. Dobré je však držet se několika rad:

  • Bazén patří na slunné místo
  • Zpevněte okolí bazénu dlaždicemi
  • Vyčleňte dostatek prostoru pro technologie nutné k údržbě bazénu
  • Myslete i na vhodné místo pro lehátko či slunečník

Při stavbě bazénu je dobré věřit profesionální firmě. My už máme s bazény bohaté zkušenosti. Měli například na povel kompletní rekonstrukci veřejného bazénu v Zábřehu a aktuálně provádíme také rekonstrukci bazénu v Rakovníku. Poradíme si i s vaším projektem, stačí se nám ozvat.

BlogPublikováno 6.9.2018

Sdílejte článek

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceVsetínská nemocnice – výstavba interního pavilonu

Vsetínská nemocnice – výstavba interního pavilonu

V rámci postupné modernizace areálu nemocnice ve Vsetíně jsme dokončili výstavbu takzvaného Interního pavilonu. O novou sedmipodlažní budovu H se dělí interní a neurologické oddělení. Kromě ambulancí zde pacienti najdou i rozsáhlou lůžkovou část.…