English

Nejočekávanější trendy v rámci designu rodinných domů pro nadcházející desetiletí

Mezinárodně uznávaná organizace pod názvem „American Institute of Architects“ vydala seznam 10 nejočekávanějších trendů v rámci designu rodinných domů, které můžeme očekávat v nadcházejícím desetiletí. Jelikož se jedná o zajímavé trendy, rádi bychom se o ně podělili s vámi.

Nejočekávanější trendy v rámci designu rodinných domů pro nadcházející desetiletí

Mezinárodně uznávaná organizace pod názvem „American Institute of Architects“ vydala seznam 10 nejočekávanějších trendů v rámci designu rodinných domů, které můžeme očekávat v nadcházejícím desetiletí. Jelikož se jedná o zajímavé trendy, rádi bychom se o ně podělili s vámi.

Nadcházející změny v trendech budou závislé na vývoji trhu.

Podle Amerického institutu architektů existují určité mechanismy, které budou ovlivňovat celkový vývoj designu novodobých rodinných domů. Mezi tyto mechanismy patří celosvětově stárnoucí populace a relativně pomalé zotavení se z posledního kolapsu trhu s bydlením, které má za následek nedostatečný ekonomický růst.

Očekávané trendy během nadcházejícího desetiletí.

Spotřebitelé se budou více zajímat o otázku životního prostředí a dopadu stavebního materiálu na jejich zdraví. Využití velice šetrných organických sloučenin pro nátěrové hmoty a kompozitního dřeva bude mnohem častější. Přírodní vlákna se budou více využívat pro čalounění. Využití polyvinylchloridu pro výrobu koberců skončí úplně.
Dojde k častějšímu využití autonomních systémů pro čištění vzduchu.
Budou se uplatňovat designové strategie, které budou mít za cíl posílit ochranu rodinných domů před přírodními katastrofami, jako jsou například povodně a zemětřesení.
Rodinné domy budou mít častěji tzv. bezpečné místnosti, které se budou vyznačovat nezávislým zdrojem elektrické energie a budou sloužit jako útočiště před přírodními katastrofami.
Designová řešení, která se vyznačují šetrným využitím elektrické energie, budou stále žádanější. Jedná se například o solární panely, systémy rekultivace vody, nebo také systémy ohřevu vody.
Technologická integrace se bude zvětšovat nejenom v rámci stavebnictví, ale také v rámci designerských procesů a činností. Bude kladen vyšší důraz na integraci designu a technologií v prvcích bezpečnosti, regulace teploty a osvětlení domů.
Vzhledem ke stárnoucí populaci bude docházet ke změnám v rámci projektování rodinných domů – častěji narazíme na širší chodby, vyšší zábradlí a jednoúrovňové obytné prostory.
Kuchyně budou otevřenější a více průchozí, protože se jedná o místo, kde se často scházejí spolubydlící v plném počtu. Kuchyně budou přizpůsobeny komfortnějšímu trávení společného času v domácnosti. Jedná se o tzv. super-kuchyně, o kterých jsme se zmiňovali v našem předchozím blogu zde.
Bude kladen mnohem větší důraz na propracovanější řešení venkovních prostorů. Obecně bude docházet k vyšším investicím do venkovních prostorů.
Dojde k častějšímu využití rodinných domů pro potřeby kancelářské práce – jako odraz měnících se pracovních modelů současné doby.

BlogPublikováno 4.3.2016

Fotogalerie

Nejočekávanější trendy v rámci designu rodinných domů pro nadcházející desetiletíNejočekávanější trendy v rámci designu rodinných domů pro nadcházející desetiletíNejočekávanější trendy v rámci designu rodinných domů pro nadcházející desetiletí

Sdílejte článek

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceMěstská knihovna Šumperk

Městská knihovna Šumperk

Novou knihovnu a prostory pro kulturní akce jsme nedávno vybudovali v Šumperku. Třípodlažní budova ze 30. let 20. století, kde dříve sídlila mateřská, základní a střední škola, se dočkala kompletní rekonstrukce. Nyní bude prostory využívat jak městská knihovna, tak…