English

Nejočekávanější trendy v rámci designu rodinných domů pro nadcházející desetiletí

Mezinárodně uznávaná organizace pod názvem „American Institute of Architects“ vydala seznam 10 nejočekávanějších trendů v rámci designu rodinných domů, které můžeme očekávat v nadcházejícím desetiletí. Jelikož se jedná o zajímavé trendy, rádi bychom se o ně podělili s vámi.

Nejočekávanější trendy v rámci designu rodinných domů pro nadcházející desetiletí

Mezinárodně uznávaná organizace pod názvem „American Institute of Architects“ vydala seznam 10 nejočekávanějších trendů v rámci designu rodinných domů, které můžeme očekávat v nadcházejícím desetiletí. Jelikož se jedná o zajímavé trendy, rádi bychom se o ně podělili s vámi.

Nadcházející změny v trendech budou závislé na vývoji trhu.

Podle Amerického institutu architektů existují určité mechanismy, které budou ovlivňovat celkový vývoj designu novodobých rodinných domů. Mezi tyto mechanismy patří celosvětově stárnoucí populace a relativně pomalé zotavení se z posledního kolapsu trhu s bydlením, které má za následek nedostatečný ekonomický růst.

Očekávané trendy během nadcházejícího desetiletí.

Spotřebitelé se budou více zajímat o otázku životního prostředí a dopadu stavebního materiálu na jejich zdraví. Využití velice šetrných organických sloučenin pro nátěrové hmoty a kompozitního dřeva bude mnohem častější. Přírodní vlákna se budou více využívat pro čalounění. Využití polyvinylchloridu pro výrobu koberců skončí úplně.
Dojde k častějšímu využití autonomních systémů pro čištění vzduchu.
Budou se uplatňovat designové strategie, které budou mít za cíl posílit ochranu rodinných domů před přírodními katastrofami, jako jsou například povodně a zemětřesení.
Rodinné domy budou mít častěji tzv. bezpečné místnosti, které se budou vyznačovat nezávislým zdrojem elektrické energie a budou sloužit jako útočiště před přírodními katastrofami.
Designová řešení, která se vyznačují šetrným využitím elektrické energie, budou stále žádanější. Jedná se například o solární panely, systémy rekultivace vody, nebo také systémy ohřevu vody.
Technologická integrace se bude zvětšovat nejenom v rámci stavebnictví, ale také v rámci designerských procesů a činností. Bude kladen vyšší důraz na integraci designu a technologií v prvcích bezpečnosti, regulace teploty a osvětlení domů.
Vzhledem ke stárnoucí populaci bude docházet ke změnám v rámci projektování rodinných domů – častěji narazíme na širší chodby, vyšší zábradlí a jednoúrovňové obytné prostory.
Kuchyně budou otevřenější a více průchozí, protože se jedná o místo, kde se často scházejí spolubydlící v plném počtu. Kuchyně budou přizpůsobeny komfortnějšímu trávení společného času v domácnosti. Jedná se o tzv. super-kuchyně, o kterých jsme se zmiňovali v našem předchozím blogu zde.
Bude kladen mnohem větší důraz na propracovanější řešení venkovních prostorů. Obecně bude docházet k vyšším investicím do venkovních prostorů.
Dojde k častějšímu využití rodinných domů pro potřeby kancelářské práce – jako odraz měnících se pracovních modelů současné doby.

BlogPublikováno 4.3.2016

Fotogalerie

Nejočekávanější trendy v rámci designu rodinných domů pro nadcházející desetiletíNejočekávanější trendy v rámci designu rodinných domů pro nadcházející desetiletíNejočekávanější trendy v rámci designu rodinných domů pro nadcházející desetiletí

Sdílejte článek

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referencePražská konzervatoř: vybudování koncertního sálu ve dvorním traktu

Pražská konzervatoř: vybudování koncertního sálu ve dvorním traktu

Mladí umělci a hudebníci potřebují svůj um nejenom trénovat, ale také náležitě předvádět. Proto jsme se při budování nového koncertního sálu ve dvorním traktu krásné budovy pražské konzervatoře zaměřili nejen na techniku provedení, ale také na vytvoření patřičné…