English

Nová chytrá helma slibuje větší bezpečnost na staveništích

Bezpečnost na staveništi je ve velké míře ovlivněna především ochrannou výbavou, kterou si stavební firma sama zvolí. Technologická novinka, se kterou přišel minulý měsíc Intel, umožní firmám tuto míru bezpečnosti zvednout a dokonce zvýšit i celkovou efektivitu stavebních procesů.

Nová chytrá helma slibuje větší bezpečnost na staveništích

Bezpečnost na staveništi je ve velké míře ovlivněna především ochrannou výbavou, kterou si stavební firma sama zvolí. Technologická novinka, se kterou přišel minulý měsíc Intel, umožní firmám tuto míru bezpečnosti zvednout a dokonce zvýšit i celkovou efektivitu stavebních procesů.

Kritická data stále na očích

Jedno z nejvýkonnějších nositelných zařízeních na trhu, jenž je vybaveno možností rozšiřovat realitu, nese název Daqri Smart Helmet. Jde o speciální ochrannou přilbu, která vám v reálném čase umožní sledovat 4D obraz okolí, v němž se zrovna nacházíte.

Ochranná helma kombinuje řadu navigačních kamer a senzorů, jenž společně pracují na zachycování prostředí, ve kterém se v reálném čase pohybujete. To vám pak při práci zvětšuje zorné pole až na 360 stupňů. Navíc máte na displeji před sebou neustále zobrazeny navigační pokyny, aktuální informace z výstavby a další hodnotná data, které mohou být pro výkon konkrétní činnosti přímo stěžejní.

Co skrývá chytrá helma uvnitř?

Daqri Smart Helmet je poháněná šestou generací Intel Core m7 procesorem. Za schopnost přilby pružně reagovat na pohyby ve třech dimenzích stojí technologie RealSense. Trio významných parametrů přilby ještě završuje systém Intellitrack, který představuje počítačové vidění a navigační program zodpovědný za shromažďování, zpracování a zobrazení dat na displeji přilby.

Více informací, méně nehod

Zatímco se obdobné helmy s možností rozšířené reality vyrábějí pro zábavní průmysl jako na běžícím páse, tato robustní a odlehčená přilba od Intelu byla vyvinuta speciálně pro pracovníky ve stavebním průmyslu.

Je vybavena takzvaným Heads-up displejem, jehož hlavní přednost spočívá v tom, že shromažďuje všechna data na displeji před vašima očima. To znamená, že nemusíte při každé chvilce nepozornosti způsobené pohledem na obrazovku riskovat nehodou na staveništi a tím i své zdraví. Navíc je povrch helmy pokryt modrou vrstvou antireflexního plexiskla odolným proti poškození.

Navigační program uvnitř chytré přilby vás bezpečně provede celým areálem staveniště a s dostatečným předstihem upozorní na potenciální nebezpečí. Zároveň vám připomene, v jakých úsecích stavby je například vhodné využít sluchátka pro ochranu sluchu.

Používáním chytré bezpečnostní přilby budete mít také neustálý přístup k pracovním a bezpečnostním pokynům, a tak se nebudete jejich vyhledáváním zdržovat od práce.

Pokud byste potřebovali radu, oznámit poruchu nebo zkonzultovat pracovní postup s odborníkem, aplikace Remote Expert vás s ním v minimálním čase propojí. Předejdete tak možným chybám a nehodám a přispějete k hladkému průběhu celého procesu výstavby.

BlogPublikováno 23.5.2016

Fotogalerie

Nová chytrá helma slibuje větší bezpečnost na staveništíchNová chytrá helma slibuje větší bezpečnost na staveništíchNová chytrá helma slibuje větší bezpečnost na staveništích

Sdílejte článek

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceSURF ARÉNA – Praha (Letňany)

SURF ARÉNA – Praha (Letňany)

Tímto prvním a zároveň jediným indoorsurfingovým zařízením v republice se mohou pochlubit pražské Letňany. Milovníci surfování, od začátečníků až po pokročilé, mají možnost užívat si jízdu na speciálně vytvořené vlně a pro ty, kdo dávají přednost posezení u dobré kávy,…