English

Poslední několik trendů v zahradní architektuře

Dnešní majitelé domů ve velkém pokračují v demonstrování rostoucího zájmu o využití volného prostoru, který je reflektován aktuálními trendy v zahradní architektuře.  Níže předkládáme ty nejzajímavější, jenž staví na estetice i praktičnosti.

Poslední několik trendů v zahradní architektuře

Dnešní majitelé domů ve velkém pokračují v demonstrování rostoucího zájmu o využití volného prostoru, který je reflektován aktuálními trendy v zahradní architektuře.  Níže předkládáme ty nejzajímavější, jenž staví na estetice i praktičnosti.

Nízké nároky na údržbu

Zahrada, která je nenáročná na udržování, jde ruku v ruce s požadavky na udržovací prostředky. Voda, elektřina a pohonné hmoty do udržovacího vybavení mohou omezit svoji rychlou spotřebu.

Zmenšený prostor trávníku

Méně rozsáhlé trávníky vyžadují méně péče, což přispívá k udržitelnosti.

Světla na solární pohon

Světla poháněné sluncem jsou skvělým zdrojem osvětlení bez potřeby využití elektřiny. Toto osvětlení je schopno absorbovat během dne tolik sluneční energie, aby bylo schopno produkovat světlo spolehlivě celou noc.

Komposty

Kompostové koše jsou velmi populární udržitelnou volbou pro domácnosti, které mají tendenci svůj odpad prakticky využít.

Obavy týkající se zdroje vody a jeho dostupnosti vyvolaly tendenci integrovat do zahradní architektury technologické doplňky, které dokáží zadržovat dešťovou vodu, využívat ji pro potřeby domácností a tím snížit její plýtvání.

Uchovávání dešťové a použité vody

Technologické vybavení na zachycování vody se stalo velkým tématem v oblasti zahradní architektury.

Propustná dlažba

Propustná dlažba umožní dešťové vodě snáz proniknout skrz a dostat se do země pod ní. Díky většímu množství vody v půdě se snižuje potřeba účelného zavlažování. Propustná dlažba také pomáhá kontrolovat dešťovou vodu, která se namísto zadržování na jejím povrchu snadno dostane skrz.

Rostliny vyžadující menší příjem vody

Sucho odolné rostliny vytváří ze zahradní architektury prostředí, které nevyžaduje takovou spotřebu vody. To znamená, že potřeba aktuální zásoby vody je nižší a že zahradní rostliny dokáží přežít bez zalévání během období s nižším počtem srážek.

BlogPublikováno 14.11.2016

Fotogalerie

Poslední několik trendů v zahradní architektuřePoslední několik trendů v zahradní architektuřePoslední několik trendů v zahradní architektuře

Sdílejte článek

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceNárodní centrum zahradní kultury – Květná zahrada v Kroměříži

Národní centrum zahradní kultury – Květná zahrada v Kroměříži

Nádherný francouzský park a zároveň pestrobarevná přírodní chlouba města Kroměříže. Řeč je o památce zapsané na seznam světového kulturního dědictví UNESCO – Květné zahradě. Představuje unikátní typ barokní zahrady ze 17. století, jediné svého druhu v Evropě. Její…