English

Poznejte nejúžasnější zoo světa

Máte rádi zvířata? Chcete poznat nespoutanou divočinu v příjemném prostředí a komfortu zábavního parku? Vydejte se do zoo. A víte, jaká zoo jsou ta nejoblíbenější? Přečtěte si o 5 nejlepších na světě. Za jednou z nich nemusíte ani vycestovat z České republiky.

Poznejte nejúžasnější zoo světa

#1 Loro Parque

Španělská zoo Loro Parque leží na Tenerife. Původně byla otevřena jako ráj papoušků, časem však přibyla další zvířata. Na 13,5 hektarech najdete asi 350 druhů živočichů v počtu zhruba 4000 exemplářů. Velmi oblíbené jsou tamní vystoupení s kosatkami, delfíny, lachtany, papoušky a nechybí zde ani tunel se žraloky.

Tenerife-phil43.jpg

Španělská zoo Loro Parque už dávno není jen rájem pro papoušky.

#2 Zoo San Diego

Kalifornská Zoo San Diego taktéž obsazuje pravidelně první příčky nejrůznějších turistických průvodců. Můžete v ní narazit na 650 nejrůznějších živočišných druhů. Specialitou této zoo jsou pandy, na které se mohou návštěvníci podívat i před oficiálním otevřením v době jejich snídaně.

Pandy jsou možná nejoblíbenější atrakcí v Zoo San Diego.

#3 Chester Zoo

Jaké je nejlepší místo pro sledování zvířat ve Velké Británii? Je to Chester Zoo. Založena byla už v roce 1931 a obvykle ji během roku navštíví přes milion návštěvníků. Pyšnit se může mimo jiné obrovským pavilonem motýlů, populární jsou zde také sloni, nosorožci či orangutani.

#4 Singapore Zoo

Zoo v Singapuru obsazuje pravidelně první místo mezi asijskými zoo. Počet druhů zvířat je zde sice menší – pohybuje se kolem 315, ale zase jsou ukázány v jejich co nejpřirozenějším prostředí. Zoo je tematicky rozdělena do sekcí podle jednotlivých podnebných pásů.

#5 Zoo Praha

I v České republice najdeme zoo, která má světové parametry. V Praze můžete vidět na rozloze 45 hektarů přes 4700 zvířat. Počet návštěvníků se zde pohybuje okolo 1,3 milionu ročně a zoo se pravidelně stává jedním z nejnavštěvovanějších míst v Česku. Turisté si v pražské zoo oblíbili především slony, gorily či želvy.

Údolí slonů v Zoo Praha

Údolí slonů v Zoo Praha.

Zoo Praha byla bohužel také pravidelným terčem povodní. Proto jsme pro ni vytvořili nové technické zázemí mimo zátopové území. Pokud i vy chcete svěřit svůj projekt do správných rukou, ozvěte se nám.

Zdroje: wikimedia.org, unsplash.com

BlogPublikováno 15.8.2018

Sdílejte článek

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceČVUT – KOKOS Kladno

ČVUT – KOKOS Kladno

Zrekonstruovanými prostorami se nově pyšní objekt KOKOS Kladno patřící Českému vysokému učení technickému v Praze. Sjednotili jsme neucelené vnitřní části výškové budovy s děkanátem, kancelářemi a laboratořemi, spojovacího krčku s dvorním traktem i některé místnosti v…