English

Poznejte nejúžasnější zoo světa

Máte rádi zvířata? Chcete poznat nespoutanou divočinu v příjemném prostředí a komfortu zábavního parku? Vydejte se do zoo. A víte, jaká zoo jsou ta nejoblíbenější? Přečtěte si o 5 nejlepších na světě. Za jednou z nich nemusíte ani vycestovat z České republiky.

Poznejte nejúžasnější zoo světa

#1 Loro Parque

Španělská zoo Loro Parque leží na Tenerife. Původně byla otevřena jako ráj papoušků, časem však přibyla další zvířata. Na 13,5 hektarech najdete asi 350 druhů živočichů v počtu zhruba 4000 exemplářů. Velmi oblíbené jsou tamní vystoupení s kosatkami, delfíny, lachtany, papoušky a nechybí zde ani tunel se žraloky.

Tenerife-phil43.jpg

Španělská zoo Loro Parque už dávno není jen rájem pro papoušky.

#2 Zoo San Diego

Kalifornská Zoo San Diego taktéž obsazuje pravidelně první příčky nejrůznějších turistických průvodců. Můžete v ní narazit na 650 nejrůznějších živočišných druhů. Specialitou této zoo jsou pandy, na které se mohou návštěvníci podívat i před oficiálním otevřením v době jejich snídaně.

Pandy jsou možná nejoblíbenější atrakcí v Zoo San Diego.

#3 Chester Zoo

Jaké je nejlepší místo pro sledování zvířat ve Velké Británii? Je to Chester Zoo. Založena byla už v roce 1931 a obvykle ji během roku navštíví přes milion návštěvníků. Pyšnit se může mimo jiné obrovským pavilonem motýlů, populární jsou zde také sloni, nosorožci či orangutani.

#4 Singapore Zoo

Zoo v Singapuru obsazuje pravidelně první místo mezi asijskými zoo. Počet druhů zvířat je zde sice menší – pohybuje se kolem 315, ale zase jsou ukázány v jejich co nejpřirozenějším prostředí. Zoo je tematicky rozdělena do sekcí podle jednotlivých podnebných pásů.

#5 Zoo Praha

I v České republice najdeme zoo, která má světové parametry. V Praze můžete vidět na rozloze 45 hektarů přes 4700 zvířat. Počet návštěvníků se zde pohybuje okolo 1,3 milionu ročně a zoo se pravidelně stává jedním z nejnavštěvovanějších míst v Česku. Turisté si v pražské zoo oblíbili především slony, gorily či želvy.

Údolí slonů v Zoo Praha

Údolí slonů v Zoo Praha.

Zoo Praha byla bohužel také pravidelným terčem povodní. Proto jsme pro ni vytvořili nové technické zázemí mimo zátopové území. Pokud i vy chcete svěřit svůj projekt do správných rukou, ozvěte se nám.

Zdroje: wikimedia.org, unsplash.com

BlogPublikováno 15.8.2018

Sdílejte článek

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceVýzkumná základna Archeologického ústavu Mikulčice

Výzkumná základna Archeologického ústavu Mikulčice

Nové archeologické středisko je jedinečné nejen svým zaměřením, ale také neobvyklou architekturou, která se snaží co nejvíce respektovat okolní krajinu. Zároveň zahrnuje všechny funkce potřebné pro archeologické pracoviště. Umožňuje setkávání, badatelskou činnost i…