English

ČVUT v Praze – LOP Monoblok Dejvice

Fasáda monobloku Fakulty strojní a Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze dávno přesluhovala. Proto jsme museli zahájit její kompletní obnovu.

ČVUT v Praze – LOP Monoblok Dejvice

Areál ČVUT v pražských Dejvicích se nachází v přímém sousedství městské památkové zóny a denně jej navštěvují stovky studentů. To klade vysoké nároky na celkový vzhled i funkčnost budov, pro který je klíčové především precizní provedení fasády.

Ta však v případě monobloku Fakulty strojní a Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze jak po technické, tak po estetické stránce dávno přesluhovala. Proto jsme museli zahájit kompletní obnovu obvodového pláště budovy.

Špatný stav obvodového pláště zapříčinil nedostatečnou tepelnou izolaci budov i zatékání dešťové vody. Okna již taktéž dosluhovala. Cílem rekonstrukce tedy bylo vrátit monobloku, ve kterém sídlí dvě fakulty nejstarší civilní technické univerzity ve střední Evropě, jak plnou funkčnost, tak důstojný vzhled.

Po technické stránce to znamenalo rekonstrukci pláště budov takovým způsobem, aby splňoval dnes již samozřejmé standardy (to znamená např.: kvalitní tepelnou izolaci z minerální pěny, vysokou odolnost vůči hluku, stabilitu, požární bezpečnost nebo nízkou energetickou náročnost). Pamatovali jsme ale i na celkový vnější dojem: barevné provedení povrchu (stejně jako použité materiály) odpovídá prvotnímu návrhu budovy – poměr barev použitých ve skleněné exteriérové mozaice byl stejný jako na původní fasádě.

Plánujete stavět? Ozvěte se nám. Jsme odborníci na opravy památek i stavbu nových průmyslových hal.

Realizace dokončena v roce 2015
Rekonstrukce, dostavbyStavby pro školství

Fotogalerie

ČVUT v Praze – LOP Monoblok DejviceČVUT v Praze – LOP Monoblok DejviceČVUT v Praze – LOP Monoblok DejviceČVUT v Praze – LOP Monoblok DejviceČVUT v Praze – LOP Monoblok DejviceČVUT v Praze – LOP Monoblok DejviceČVUT v Praze – LOP Monoblok Dejvice

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceVýzkumná základna Archeologického ústavu Mikulčice

Výzkumná základna Archeologického ústavu Mikulčice

Nové archeologické středisko je jedinečné nejen svým zaměřením, ale také neobvyklou architekturou, která se snaží co nejvíce respektovat okolní krajinu. Zároveň zahrnuje všechny funkce potřebné pro archeologické pracoviště. Umožňuje setkávání, badatelskou činnost i…