English

Depozitář ve Frenštátě pod Radhoštěm

Rozšíření se dočkal depozitář ve Frenštátě pod Radhoštěm, který spadá pod Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Stávající budovu jsme propojili s novým objektem, ve kterém se kromě nového depozitáře nachází například i příjmový depozitář pro skladování věcí, které zatím nebyly konzervátorsky ošetřeny.

Depozitář ve Frenštátě pod Radhoštěm

Nový depozitář je betonová monolitická stavba doplněná o stěnový a sloupový systém. Dispozičně využívá principu „kubus v kubusu”. Prostory depozitáře jsou tak situovány do nitra budovy, zatímco okolo se nachází chodby, které vytváří tepelně-izolační filtr. Stavba je omítnuta hladkou omítkou ve světle zelené barvě. Nahoře se pak nachází pruh v tmavě olivově zelené, v kombinaci s předsazeným dřevěným fasádním obkladem. Okna, dveře i vrata jsou pak dřevohliníková ve světle šedém odstínu.

Přístavba o dvou nadzemních podlažích je se stávajícím depozitářem propojena nadzemní chodbou ve 2. podlaží. Kromě toho je v budově jedno hlavní monolitcké betonové schodiště a nákladní výtah.

Kromě standardního depozitáře pro uložení sbírek se zde nachází i takzvaný dočasný a příjmový depozitář. Právě příjmový depozitář sloužící k uchování dosud neošetřených věcí je přístupný i zvenčí. Se zbytkem vnitřních prostor je propojen pouze dveřmi pro pracovníky. Má dokonce i samostatné rozvody vzduchotechniky kvůli riziku kontaminace sbírek.

Celá přístavba byla koncipována tak, aby do budoucna umožňovala případné rozšíření, které investor zvažuje.

Realizace dokončena v roce 2023
NovostavbyAdministrativní budovy

Fotogalerie

Depozitář ve Frenštátě pod RadhoštěmDepozitář ve Frenštátě pod RadhoštěmDepozitář ve Frenštátě pod RadhoštěmDepozitář ve Frenštátě pod RadhoštěmDepozitář ve Frenštátě pod RadhoštěmDepozitář ve Frenštátě pod RadhoštěmDepozitář ve Frenštátě pod RadhoštěmDepozitář ve Frenštátě pod Radhoštěm

KariéraChcete u nás pracovat?

Jsme ryze česká firma a pozemní stavitelství je celý náš život. Máme bohaté zkušenosti, stabilní tým odborníků a naše provedení rekonstrukcí či nových moderních staveb je vždy naprosto precizní. Hotové dílo předáváme v krátkých dodacích lhůtách.

Chci u vás pracovat!

Vybraná referenceHotel a restaurace RAJKA

Hotel a restaurace RAJKA

Nedávno jsme dokončili rekonstrukci areálu Rajka ve Valašském Meziříčí. K restauraci, která zde stojí už od 90. let, nyní přibyl i hotel, který pojme téměř sedmdesát hostů.